סייבר ארק הישראלית החלה להיסחר בנאסד"ק - והמניה מזנקת ב-47%

החברה, המתמחה בהגנה מפני מתקפות סייבר, נסחרת תחת הסימול CYBR במחיר של 16 דולר למניה ■ החברה תעדכן את המשקיעים האם הצליחה לגייס 75 מיליון דולר לפי שווי חברה של 470 מיליון דולר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

בשעה שאזרחי ישראל תקועים בפקקים במטרה להגיע לארוחת החג של ראש השנה היהודית, מניית חברת סייבר ארק הישראלית הנפיקה 15% ממניותיה לציבור והחלה להיסחר היום (ד') בנאסד"ק תחת הסימול CYBR עם מחיר של 16 דולר. מניית החברה מזנקת ב-47% ביום הראשון שלה במסחר.

סייבר ארק הינה חברת אבטחת מידע גלובלית המתמחה בהגנה מפני מתקפות סייבר מתוחכמות ואיומים מתקדמים. מוצרי החברה מציעים יכולות מעקב ומזהים בזמן אמת פעילות בלתי שגרתית של משתמשי־על במערכת המחשבים הארגונית. מערכת החברה מזהה כניסה של אותם משתמשי־על למקומות ברשת שלא אמורים לעניין אותם, הורדת קבצים בלתי שגרתית ודפוסי פעולה מעוררי חשד - וחוסמת את פעילותם.

עובדי סייבר ארק

מוצרי האבטחה של החברה נמכרים לארגונים בעלי רגישות אסטרטגית גבוהה בכל העולם. בין 1,500 לקוחותיה ניתן למצוא 40% מחברות ה-Fortune 100, חברת פייזר, כ-400 חברות במגזר הפיננסי (מתוכם 17-20 מהבנקים הגדולים בעולם כגון ברקליס, דויטשה בנק ו־ING), גופי צבא וביטחון וסוכנויות ביון. מאבטחת החברה נהנים כ-90% מגופי התשתית בישראל וגופים גדולים נוספים במשק.

בתשקיף אותו פרסמה החברה הציעה סייבר ארק למשקיעים חדשים להשקיע בחברה לפי שווי של 470 מיליון דולר ולרכוש 5.4 מיליון מניות לפי שווי מניה של 13-15 דולר, כך שתוכל לגייס 75 מיליון דולר. בכוונת החברה להשתמש בכסף לביצוע רכישות של חברות הפועלות בתחום הסייבר שיעניקו סינרגיה לפעילות הקיימת. כמו כן, בכוונת החברה להרחיב את מצבת העובדים ואת מכירותיה בעולם.

מייסד ומנכ"ל סייבר ארק, אודי מוקדי

המרוויחה העיקרית מההנפקה היא קרן JVP. הקרן החזיקה 46% ממניות סייבר ארק ובחרה לא למכור את מניותיה במהלך ההנפקה, כך שכעת, לאחר הדילול, היא תחזיק ב-36.8% מהמניות. אודי מוקדי, מייסד ומנכ"ל החברה, שהחזיק לפני ההנפקה ב-3.9% ממניות החברה, ידולל להחזקה של 3.4%. בנק ההשקעות גולדמן סאקס נכנס ב-2011 כמשקיע בהשקעה של 40 מיליון דולר, שמחציתה שימשה לרכישת אחזקות מבעלי מניות קיימים, החזיק לפני ההנפקה ב-24% ממניות החברה ובהנחה שלא ימכור או ירכוש עוד מניות, ידולל להחזקה של 18.8%. קרן ורטקס הישראלית, שהחזיקה ב-11% ממניות החברה, תדולל להחזקה של 9.1% ו-Cabaret Security שהחזיקה טרום ההנפקה ב-7.7% תדולל ל-6%.

סייבר ארק, שמעסיקה 364 עובדים (כשני שליש מהם בישראל), נוסדה ב-1999 על ידי אלון כהן ואודי מוקדי. בתחילת דרכה פיתחה החברה תוכנה להעברת מידע רגיש בין ארגונים. מכירות החברה צמחו, אך בקצב לא מספק. ב-2006 נדרשה החברה לקחת הלוואה בגובה ארבעה מיליון דולר מקרן פלנוס. באותה שנה שינתה החברה את המיקוד העסקי שלה והשתמשה בטכנולוגיות הקיימות שלה כדי לפתח מערכת לניהול הרשאות אדמיניסטרטיביות בארגונים. בזירה זו נהפכה סייבר ארק בתוך כמה שנים למובילת שוק מול מתחרות דוגמת M–Tech, שנרכשה על ידי היטאצ'י, BeyondIT וחברת CA. עם זאת, הפריצה הגדולה שלה התחוללה בשנים האחרונות.

ב-2011 ביצעה סייבר ארק סבב גיוס בגודל 40 מיליון דולר בהובלת גולדמן סאקס. יותר ממחצית הסכום שימש לרכישת מניות ממשקיעים קודמים בחברה, ובהם ממייסד החברה אלון כהן.

ההכנסות של סייבר ארק נובעות ממכירת רישיונות וממכירת שירותים. בדו"חות של הרבעון השלישי הציגה החברה גידול של 40% בהכנסות שהסתכמו ב-66.2 מיליון דולר בבהשוואה ל-47.2 מיליון דולר ב-2012. הרווח הנקי של החברה ב-2013 הסתכם ב-6.6 מיליון דולר, בהשוואה ל-7.9 מיליון דולר ב-2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום