ניר גלעד יעזוב את החברה לישראל לקראת השלמת פיצולה

גלעד שכיהן בתפקיד ממארס 2007 קיבל בתקופת כהונתו שכר בעלות כוללת של מעל 100 מיליון שקל ויקבל בונוס נוסף של מיליוני דולרים מחברה פרטית שבבעלות עידן עופר ■ גלעד יוסיף לכהן כיו"ר כיל

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל צפוי לסיים את תפקידו ולעזוב את החברה עם השלמת פיצולה של החברה לשתי חברות. גלעד צפוי לקבל בונוס של מיליוני דולרים מחברה פרטית שבבעלות עידן עופר, בעל השליטה בחברה לישראל, בעקבות הפיצול.

גלעד היה אמור לקבל מענק של 4 מיליון שקל מהחברה לישראל בעקבות השלמת הפיצול אולם התנגדותה של חברת הייעוץ אנטרופי הביאה לסיכול המהלך במארס 2014.

גלעד יוסיף לכהן כיו"ר חברת כימיקלים לישראל (כיל) ההחזקה שאחראית ל-100% מהדיווידנדים שקיבלה החברה לישראל עד לרבעון השני של 2014, וכיו"ר חברת איי.סי. פאואר - זרוע האנרגיה של החברה לישראל שמחזיקה בתחנות כוח בטכנולוגיות שונות במרכז ובדרום אמריקה ומחזיקה ב-80% ממניותיה של חברת או.פי.סי שמפעילה את תחנת הכוח הפרטית הגדולה בישראל במישור רותם.

ניר גלעד החל לכהן כמנכ"ל החברה לישראל במארס 2007 וזכה בתקופת כהונתו לקבל שכר בעלות של מעל 100 מיליון שקל. גלעד שכיהן בעבר כחשב כללי במשרד האוצר היה מעורב בכמה מהשקעותיה הכושלות של החברה לישראל כמו צים שבה השקיעה החברה לישראל 1.25 מיליארד דולר מאז מחצית 2008 ודוללה ל-32%; קורוס שבה הפסידה עד כה החברה לישראל סכום של קרוב ל-400 מיליון דולר, ובטר פלייס שנסגרה לאחר שהחברה לישראל השקיעה בה 350 מיליון דולר.

ניר גלעדצילום: אייל טואג

בצד הזכות אחראי גלעד להקמתה של חברת איי.סי.פאואר ששויה מוערך ב-1.5 עד 2.0 מיליארד דולר והחלה לחלק דיבידנדים לחברה לישראל ברבעון השני של 2014.

 החברה לישראל צפויה למכור השבוע 72.4 מיליון מניות של כיל, שהם 5.7% ממניותיה של החברה, בשווי של 540 מיליון דולר. על פי הערכות כמחצית מתמורת המכירה תחולק כדיווידנד לבעלי מניותיה של החברה לישראל כדי לממן את תשלום המס הצפוי כתוצאה מפיצולה של החברה לישראל לשתי חברות.

מכירת מניותיה של כיל ורישום מניותיה למסחר בבורסה של ניו יורק שיתבצעו ביום רביעי הם המהלך המשמעותי לקראת פיצולה של החברה לישראל לשתי חברות שצפויה עד לסוף 2014.

החברה הראשונה שתיקרא קנון תירשם למסחר בבורסה של ניו יורק ותקלוט אליה את כל השקעותיה הלא סחירות של החברה כמו צים (32%), חברת המכוניות הסינית קורוס (50% ), חברת איי.סי.פאואר (100%) וכן את החברה הסחירה טאואר.

קנון לא תבצע השקעות חדשות וכמותה גם החברה לישראל תוסיף להיסחר בישראל ותחזיק בשתי חברות - כיל (47.4% לאחר המכירה) ובתי זיקוק (37% ) שגם היא תחולק כדיבידנד לבעלי המניות בשלב מאוחר יותר. בעקבות הפיצול תיוותר בחברה לישראל פעילות מצומצמת ועל כן צפוי בעל השליטה עידן עופר להקטין משמעותית את הוצאות המטה שלה. מהלך הפיצול הוא חלק מהתהליך ההדרגתי של יציאת עופר מפעילות עסקית בישראל בעקבות הביקורת הקשה שנמתחה עליו.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker