עקיבא קלימן: גם אנשי האוצר יודעים לבקש הטבות בדמי הניהול

לדברי קלימן, יו"ר פורום ההסדרים הפנסיוניים, לשכת סוכני הביטוח הגיעה להסכמות עם האוצר לגבי תגמול הסוכנים, אך אלה התמסמסו כשהמפקח התחלף

אסא ששון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"זה לא נכון להציג את סוכני הביטוח כאילו מה שמעניין אותם זה רק כסף. בכל בוקר כאשר הסוכן מתגלח - הוא רוצה לראות שמי שמסתכל עליו במראה הוא בן אדם, ולא רק אחד שרודף אחרי כסף" - כך אמר אתמול בשיחה עם TheMarker עקיבא קלימן, מנכ"ל סוכנות הביטוח תמורה ויו"ר פורום ההסדרים הפנסיוניים, הנחשב לאחד ממומחי הביטוח הפנסיונים המובילים בישראל.

ביום שלישי שעבר פירסמה המפקחת על הביטוח, דורית סלינגר, טיוטת הנחיות שבה הגדירה כיצד יש לתגמל את סוכני הביטוח כך שלא ימצאו את עצמם בניגודי עניינים. הטיוטה עוררה אי נוחות רבה בקרב סוכני הביטוח. ביום חמישי שעבר פירסמה לשכת סוכני הביטוח בעיתונה כי הקימה צוות בראשות יובל ארנון (יו"ר הוועדה לביטוח פנסיוני) שחבר נוסף בו הוא אודי כץ, נשיא הלשכה לשעבר, שיפעל מול משרד האוצר בנושא. אין זו הפעם הראשונה שבה אגף שוק ההון מנסה להוביל הסדרה בעמלות לסוכני הביטוח כדי להקטין את ניגודי העניינים, אך זו תמיד נכשלה מסיבות שונות.

לדברי קלימן, "מדינה צריכה להתבסס על המשכיות שלטונית. היה ללשכה ולאוצר משא ומתן ממושך על אופן התגמול של סוכני הביטוח. הגענו להסכמות בכל הנושאים מלבד שני נושאים, שלגביהם סוכם כי ייפתרו מול חברי הכנסת לקראת שלב החקיקה. המפקח הקודם, עודד שריג, נמנע מלהעביר בחקיקה את התקנות הללו בגלל הבחירות, ועכשיו בטיוטה שפירסמה המפקחת אין זכר להסכמות אלה".

פורום ההסדרים הפנסיוניים כולל את 16 סוכנויות הביטוח הגדולות בישראל שמתמחות בהסדרים פנסיוניים ומשמשות המרכזות של הסדרי הפנסיה של כל המעסיקים במשק. קלימן ציין: "במו"מ הקודם סוכמו דברים מאוד הגיוניים, כמו למשל שסוכן לא יקבל פרסים בגין מוצרי ביטוח שמעודדת הממשלה. לעומת זאת, באותם מוצרים שלא זוכים לעידוד - שם יש לסוכנים הוצאות שיווק גבוהות - הם כן יתוגמלו".

החשש לקיומם של ניגודי הענייניים נובע ממבנה שוק סוכני הביטוח ואופן פעולתם. הסוכנים אמורים להיות בעלי חובת נאמנות למבוטחים, ולפיכך לפעול למקסום מצבו של המבוטח. ואולם מי שמשלם את המשכורות של סוכני הביטוח היא חברת הביטוח, ואם הסוכן יפעל יותר מדי לטובת הלקוח, כלומר חברת הביטוח תשלם ללקוח את כל מה שמגיע לו, עשויה חברת הביטוח לא לראות זאת בעין יפה וכך הסוכן פוגע למעשה בהכנסה של עצמו. בנוסף, סוכני הביטוח הם למעשה זרוע ההפצה של חברות הביטוח, ודרכן הם מוכרים את כל המוצרים שלהם - ביטוחים פנסיוניים, ביטוחים אלמנטריים, ביטוחי בריאות, ביטוחי סיעוד וביטוחים כלליים.

קלימן אמר: "דן אריאלי כתב 'שכאשר יש גילוי נאות מלא ושקוף, אנשים מקבלים שירות פחות טוב'. אני אומר שסוכני הביטוח לא רק רודפים אחרי הכסף, אלא מחפשים את טובת הלקוחות". הוא הוסיף: "בהצעה כתבו 'שכל מי שיש לו שכר נתון וגיל נתון יהיה עם אותם דמי הניהול בקרן פנסיה'. באוצר לא שמעו על כך שגופים גדולים מקבלים הטבות? זה כבר לא יתאפשר. גם משרד האוצר כקבוצת עובדי מדינה קיבלו הנחה בביטוח רכב, ומי שלא שייך לקבוצה משלם יותר. כלומר הם מבינים שלגודל יש משמעות. מה הם רוצים, קיבוץ?"

תגובת האוצר: "התקנות נותנות מענה לכשלים בתחום ההפצה של מוצרי ביטוח וחיסכון. השינוי צפוי ליצור התאמה טובה יותר של המוצר ללקוח, לשפר עבורו את השירות ולהפחית את דמי הניהול".

עקיבא קלימן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker