כלל ביוטכנולוגיה: הייפריון לא הציגה עדויות על מעורבות לא הולמת באנדרומדה

החברה טוענת כי נציגי הייפיריון הציגו בפניה מסמכים מסוימים שנחזים לתמוך בטענותיה של הייפריון לגבי התנהלות בלתי הולמת לכאורה של עובדים מסוימים באנדרומדה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נציגי חברת כלל ביוטכנולוגיה נפגשו בסוף השבוע עם נציגיה של חברת הייפריון האמריקאית כחלק מהמאמצים לאסוף מידע רב ככל האפשר בנוגע להחלטתה של חברת הייפריון מלפני שבועיים להפסיק את פיתוחה של התרופה DiaPep277 לטיפול בסכרת נעורים.

הייפריון טענה בהודעתה כי חשפה מניפולציה לכאורה של עובדים באנדרומדה במטרה להטות את תוצאות הניסוי הקליני בתרופה תוך כדי קנוניה לכאורה עם חברה לניתוח נתונים סטטיסטיים בניסויים קליניים.

הייפריון רכשה בתחילת יוני 2014 תמורת 20 מיליון דולר במזומן ובמניות והתחייבות לשלם עד 550 מיליון דולר בתמורה לעמידה באבני דרך של פיתוח, רישום ומכירות וכן תמלוגים של 10% על מכירות של עד 300 מיליון דולר לשנה ותמלוגים של 17% עבור מכירות של מעל 1.2 מיליארד דולר לשנה.

ראובן קרופיק
ראובן קרופיק

כלל ביוטכנולוגיה טוענת כי נציגי הייפיריון הציגו בפניה מסמכים מסוימים שנחזים לתמוך בטענותיה של הייפריון לגבי התנהלות בלתי הולמת לכאורה של עובדים מסוימים באנדרומדה ויועץ מחקר חיצוני של אנדרומדה.

כלל ביוטכנולוגיה טוענת כי לא הוצגו בפניה כל עדויות שמצביעות על מעורבות או ידיעה של כלל ביוטכנולוגיה או נושאי המשרה בה אודות התנהגות בלתי הולמת לכאורה של אנדרומדה. המידע הוצג בפניה במצגת מבלי שניתנה לנציגיה של כלל ביוטכנולוגיה אפשרות לקבל את המידע או לבחון אותו עצמאית ולא ניתנה לה גישה חופשית לבסיס המידע של אנדרומדה.

כלל ביוטכנולוגיה ממשיכה לפעול על מנת לקבל מידע נוסף אודות האירועים הנטענים ולבחון את האפשרויות שעומדות בפניה. מנית כלל ביוטכנולוגיה עולה ב-2.5% בתחילת המסחר. המניה איבדה 48.7% ממחירה מאז דווחה הייפריון על הפסקת הניסוי ב DiaPep277 ונסחרת כעת בשווי של 542 מיליון שקל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום