בבילון מכרה את פעילות התרגום למייסד החברה בתמורה ל-2.5 מיליון דולר

החברה, שחילקה באחרונה דיווידנד של 125 מיליון שקל, תמכור את פעילות הליבה הישנה שלה ■ 30 העובדים של בבילון, הפועלים בתחום הזה, יועברו כחלק מהמכירה לחברה הרוכשת

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3

לאחר שחילקה דיווידנד גבוה של 125 מיליון שקל, בבילון, הנשלטת על ידי נועם לניר, מוכרת הבוקר (ה') גם את פעילות הליבה הישנה שלה: פעילות התרגום ואיחזור המידע הארגוני. הפעילות נמכרה למייסד החברה אמנון עובדיה, אשר מחזיק בפעילות הפצת מוצרי התרגום שלה.

החברה הודיעה כי נחתם הסכם שלפיו תימכר פעילות התרגום בתמורה ל-2.5 מיליון דולר אשר ישולמו בתשלומים. מיליון דולר לאחר מועד הסגירה, 750 אלף דולר בתוך שנה ו-750 אלף דולר נוספים בתוך שנתיים ממועד הסגירה. לטובת קבלת התשלום ישועבדו 1.5% מהון המניות המונפק של החברה הרוכשת, הנשלטת על ידי עובדיה.

בנוסף לזה, יוענק לרוכשת רישיון למשך שמונה שנים לשימוש בלעדי בקשר לפעילות המותג בבילון. כך עובדיה יוכל להמשיך ולהשתמש בשם המוצג בבילון ובדומיין Babylon.com. התמלוגים יהיו בשיעור של 45% מההפרש בין ההכנסות להוצאות של הרוכשת -רווח שעלה על סך של 2.8 מיליון דולר - לתקופה של חמש שנים ממועד הסגירה. לאחר תקופה זו, היה והסכומים שישולמו לבבילון בגין תקופה זו לא עלו על סך של 4.5 מיליון דולר, תשלום התמלוגים ייפסק לפי המוקדם מבין שתי אופציות הראשונה עם סך התמלוגים ששולמו לבבילון הגיעו ל-4.5 מיליון דולר או בחלוף שמונה שנים ממועד הסגירה.

בתמורה לכך תקבל בבילון 45% מההכנסות העתידיות אם יעלו על סך של 2.8 מיליון דולר במשך חמש השנים הקרובות. לאחר תקופה זו, אם ההכנסות לא יעלו על סכום של 4.5 מיליון דולר לא תקבל בבילון כל תשלום. נוסף על כך, תוענק לעובדיה זכות לרכוש לאחר חמש שנים את הדומיין בבילון במיליון דולר.

נועם לנירצילום: עופר וקנין

30 העובדים של בבילון, הפועלים בתחום התרגום, יועברו כחלק מהמכירה לחברה הרוכשת. בכך תקטין בבילון את מצבת העובדים שלה שוב, זאת לאחר שפיטרה כשליש מהעובדים לאחר המשבר מול יאהו וגוגל.

בבילון, שקרסה בעקבות סיום יחסיה העסקיים מול גוגל שהעניקה לה כלקוח בעבר יותר מ-40% מכלל הכנסותיה, הראתה בדו"חות של הרבעון האחרון כי הכנסותיה ממשיכות להתכווץ גם בהשוואה לרבעון הקודם וגם בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2013.

הכנסות בבילון התכווצו הרבעון ב-26% ל-34.5 מיליון שקל, זאת בהשוואה ל 46.7 מיליון שקל הכנסות שמהם נהנתה ברבעון הראשון של 2014. בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2013, אז נהנתה החברה מהכנסות רבעוניות של 162.9 מיליון שקל, מדובר על קריסה של 79%. עיקר הכנסותיה של בבילון נבעו מפרסום ושיווק באינטרנט אשר היוו כ-86% מהכנסות החברה ברבעון. שיתוף הפעולה עם יאהו היווה כ-60% מסך ההכנסות של החברה.

הרווח התפעולי של החברה נחתך ב-52% בהשוואה לרבעון הקודם והסתכם ב-10 מיליון שקל בלבד. הרווח הנקי הרבעון הסתכם בירידה של 48% בהשוואה לרבעון הקודם והסתכם ל-8.7 מיליון שקל. בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2013, מדובר על ירידה חדה של 78% ברווח הנקי. הוצאות הפרסום המכירה והשיווק של החברה, שאמורות להעניק למשקיעים אינדיקציה אודות צמיחתה, התכווצו ברבעון ב-16.6% ל-8.5 מיליון שקל בהשוואה לרבעון הקודם.

בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2013, מדובר על קריסה של 91% באפיק שהחברה בחרה להשקיע בו 99.8 מיליון שקל. ירידה זו בהוצאות על פרסום תוביל לירידה נוספת בהכנסותיה של בבילון ברבעונים הבאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker