פדרמן ובעלי השליטה האחרים בפטרוכימיים שיעבדו 26% מאחזקותיהם

הגורם הפיננסי לו משועבדות המניות מימש החל מה-8 בספטמבר ועד ל-15 בספטמבר 1% מהחברה, בתמורה כוללת של 212 אלף שקל בלבד

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת מודגל תעשיות, בעלת השליטה בחברת פטרוכימיים (60%), שיעבדה 25.9% ממניותיה לגורם פיננסי כבטוחה לפרעון הלוואה ללא זכות חזרה ללווה (Non Recourse) שקיבלה ממנו. מודגל תעשיות נמצאית בשליטת משפחת פדרמן (50%), יעקב גוטשטיין ואלכס פסל (18.75% לכל אחד), מיכה לזר ואריה זילברברג (6.25% לכל אחד).

מודגל מציינת שגם אם הגורם הפיננסי היה מממש את מלוא המניות המשועבדות לו (4.8 מיליון מניות פטרוכימיים, שהן 16% מהונה של החברה) לא היה בכך כדי לפגוע בהיתר השליטה שמודגל תעשיות מחזיקה בבתי זיקוק. היתר השליטה הוא פרסונלי ועובדה זו היא אחת הסיבות העיקריות לכך שבמסגרת ההסדר המתגבש לחוב של 2 מיליארד שקל של פטרוכימיים לבעלי איגרות החוב לבנק הפועלים ולקרן בראשית, לא תאבד מודגל תעשיות את השליטה בפטרוכימיים. זאת, למרות תרומה קטנה יחסית של 3 מיליון שקל לשנה לכיסוי הוצאותיה השוטפות של פטרוכימיים בתקופת ההסדר.

הגורם הפיננסי לו משועבדות המניות מימש החל מה-8 בספטמבר ועד ל-15 בספטמבר 290 אלף מניות של חברת פטרוכימיים, 1% מהחברה, בתמורה כוללת של 212 אלף שקל בלבד. מניותיה של פטרוכימיים קרסו לשווי של 21 מיליון שקל בלבד וצפויות לדילול נוסף אם יושלם הסדר החוב שבמסגרתו יוקצו למודגל תעשיות ולבעלי איגרות החוב מניות בשיעור של עד 95% מהונה של החברה.

דיוויד פדרמן
דיוויד פדרמןצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker