שוקה יישאר בארץ |

סלינגר עוצרת את חגיגת המתנות שמקבלים סוכני הביטוח

בעקבות חשיפת TheMarker, הודיעה היום המפקחת על הביטוח: לא ניתן יהיה לתגמל את סוכני הביטוח באמצעות פרסים או מתנות וייאסר תשלום עמלה לסוכן בהתאם לגובה דמי הניהול שמשלם הלקוח

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

ואחרים הפכו האמצעי בו משתמשות חברות הביטוח על מנת לעודד את סוכני הביטוח להעביר אליהם לקוחות על חשבון החברות המתחרות. בעקבות פעולות סוכני הביטוח עלה חשש כי הם לא תמיד יעדיפו את טובת הלקוח על חשבון הטיול המפתה שחברת הביטוח מציעה.

המפקחת על הביטוח דורית סלינגר פירסמה היום טיוטה בה היא מגדירה כיצד יש לתגמל את סוכני הביטוח, כך שהם לא ימצאו את עצמם בניגודי עניינים. בהתאם לטיוטה, לא ניתן יהיה לתגמל את סוכני הביטוח באמצעות פרסים או מתנות וחלק מהותי מהתגמול המועבר לסוכן יהיה עבור השירות שהוא יעניק ללקוח לאורך חיי המוצר. עוד קובעת הטיוטה כי במקרים בהם נותק הקשר עם הלקוח או שהלקוח נפטר יופסק תשלום העמלות.

דורית סלינגר, המפקחת על הביטוח ושוק ההוןצילום: אמיל סלמן

בנוסף, בתקנות מוצע לאסור תשלום עמלה לסוכן התלויה בגובה דמי הניהול שמשלם הלקוח עבור המוצר. באוצר תהו כיצד קבלת עמלות התלויה בגובה דמי הניהול עולה בקנה אחד עם חובת האמון שחב הסוכן כלפי לקוחותיו.

הוראה נוספת אוסרת על החברה (חברת ביטוח או בית השקעות) לשלם עמלות לשני סוכנים במקביל. מצב שכזה מתרחש כאשר החברה חותמת על שיתוף פעולה עם סוכן חדש אך עדיין משלמת עמלות לסוכן הקודם. כפל העמלות משפיע על גובה דמי הניהול שמשלם הלקוח למנהל המוסדי.

באגף שוק ההון מצפים לקבל את הערות החברות ולשכת סוכני הביטוח עד לתחילת חודש נובמבר.

אריה אברמוביץ, נשיא לשכת סוכני הביטוח: "אנו תומכים במהלך של האגף לפיקוח לביטול תגמול הסוכנים באמצעות נסיעות לחו"ל. עמדת לשכת סוכני ביטוח היא שענף הביטוח זקוק להסדרה ונורמות התנהגות. אנו שמחים שמצאנו שותפים לעמדה זו בפיקוח. סוכני הביטוח בישראל מבקשים להכיל כללי שקיפות מלאים על כל העוסקים בענף. אנו מאמינים כי כל לקוח יידע כי סוכן הביטוח שלו הוא איש מקצוע, בעל רישיון ומומחיות, שאליו פונים ברגע האמת של המבוטח."

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker