ספארי בטנזניה, חופים בזנזיבר ולאס וגאס: הצ'ופרים של סוכני הביטוח

חברות הביטוח פירסמו את הצ'ופרים שיקבלו סוכנים בהתאם לכספים שיעבירו לניהולן ב–2014 ■ המבצעים חושפים: ככל שדמי הניהול גבוהים יותר, כך גם התגמול

אסא ששון

עד סוף 2014 נותרו כחמישה חודשים, אך חברות הביטוח ובתי ההשקעות החלו לפרסם את המבצעים לסוכני הביטוח. החברות פונות לסוכנים בתקווה שיגייסו אליהן את כספי המבוטחים ולא למתחרות. מהמבצעים עולה כי ככל שהסכומים ודמי הניהול גבוהים יותר, התגמול נדיב יותר - ויעד הטיול אקזוטי יותר.

מיטב דש מציע למי שיעביר אליו 4.5 מיליון שקל בקופות גמל, בקרן השתלמות או בקרן פנסיה ליהנות משמונה ימים בפיליפינים. בית ההשקעות גם מציע לסוכנים כי מי שיחתים את לקוחותיו העברה בספטמבר ייהנה מתוספת ניקוד - ומציין כי דמי הניהול הממוצעים צריכים להיות 0.8%.

גם הראל מציעה תגמולים גבוהים לסוכנים שיעבירו אליה כספים. הם מציעים לסוכנים שני פרסים. הראשון - סכום כסף עבור העברת כספים של תוכנית מגוון חד־פעמי פרט (תוכנית חיסכון הרוכבת על ביטוחי המנהלים), קרן השתלמות, קופת גמל, תיקי השקעות והעברות פנסיוניות. מי שיעביר מיליון שקל ייהנה מבונוס של 4,000 שקל, ומי שיעביר 5 מיליון שקל ייהנה מ–34 אלף שקל.

זנזיבר

בהראל גם חילקו את הסוכנים לשלוש ליגות שבהן הם מתמודדים על המקומות הראשונים. מי שיגיע למקומות האלה יזכה בחופשות משפחתיות בקרוזים בים התיכון. ככל שהסוכנים ישכנעו את המבוטחים לרכוש מוצרים בדמי ניהול גבוהים יותר, הניקוד שיקבלו יהיה גבוה יותר. כך, סוכן שישכנע לקוח לרכוש את מסלול מגוון חד־פעמי פרט בדמי ניהול 1.2% יקבל נקודה שלמה, אך אם הלקוח יתעקש על מסלול מגוון סולידי יותר ובו דמי הניהול נמוכים יותר, למשל 0.9%, הסוכן יזקוף לזכותו רק 0.7 נקודות.

יעד אקזוטי נוסף הוא הוואי. סוכן שרוצה להגיע לשם יצטרך להעביר לחברת הביטוח איילון 6 מיליון שקל בקופות גמל והשתלמות ו–100 אלף שקל בביטוחי חיים. מי שעוד לוטש עיניים לביטוחי החיים (ריסק בלבד) היא חברת הביטוח הכשרה. החברה מציעה יעד סולידי יותר - לאס וגאס. מגדל מציעה את טנזניה וזנזיבר.

האם תנאים תחרותיים אלה עולים בקנה אחד עם טובת הייעוץ ללקוח? התשובה כנראה שלילית. סוכני הביטוח שלא יהיו מוטים בגין פרסים ולא יפעלו בניגוד עניינים צריכים להיות כמעט קדושים.

שיט תענוגותצילום: משה גלעד

הציפייה היא שהממונה על הביטוח, דורית סלינגר, המתנגדת לאופן התגמול הזה, תקבע מה מותר לסוכנים לקבל. כך, אם תקבע עמלה אחידה מכל חברות הביטוח וללא צ'ופרים, יהיה קשה לחשוד בסוכני הביטוח שאינם עושים את תפקידם נאמנה, כלומר שהם אדישים לשאלה באיזו חברת ביטוח לבחור ורואים לנגד עיניהם את טובת הלקוח בלבד.

החברות סירבו להגיב.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker