קשיים בעסקת תנובה? ברייטפוד צפויה לבקש הנחה במחיר

הסינים שלחו מכתב לאיפקס ובו דרישה לדון מחדש במחיר העסקה לרכישת תנובה ■ הסיבה: נסיגה מסוימת בתוצאות הכספיות של החברה ■ בעוד שלושה שבועות אמורה להיסגר העסקה, שבמסגרתה תמכור איפקס את אחזקתה בתנובה לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

עסקת הענק למכירת השליטה בקונצרן המזון הגדול בישראל תנובה (56%) על ידי קרן איפקס, לידי קונצרן המזון הסיני ברייטפוד, עלולה להתעכב ולהיתקל בקשיים, זאת לאחר שברייטפוד שלחה ביומיים האחרונים כמה מכתבים לאיפקס, המנוהלת בישראל על ידי זהבית כהן. במכתבים ציינה ברייטפוד כי על הצדדים לשוב לדבר על המחיר שסוכם בעסקה במאי האחרון, זאת ככל הנראה בשל נסיגה מסוימת בתוצאות הכספיות שרואה לנגד עיניה הקרן הסינית, המעוניינת כנראה להפחית את המחיר.

מדובר בקצת יותר משלושה שבועות לפני המועד העדכני המתוכנן לקלוזינג (סגירה) של העסקה שבמסגרתה אמורה איפקס למכור את אחזקתה בתנובה לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל, ובכך להשלים השקעה של 6.5 שנים ברווח פטור ממס של 4 מיליארד שקל.

בעוד שמבטח שמיר (20.7%) וחלק מהקיבוצים מעוניינים להישאר שותפים של ברייטפוד בתנובה, בימים הקרובים אמורה כהן לטוס לסין כדי להיפגש עם ראשי ברייטפוד. מקורבים לאיפקס טוענים, שמדובר בנסיעה שתוכננה מראש, ולא קשורה לדרישות של הסינים להפחית את מחיר העסקה. בנוסף לזה, טוענים המקורבים לאיפקס כי לא בטוח בכלל שכהן תטוס לסין. נכון לעכשיו לא ברור גם מה גובה ההנחה, ואיזה התאמות תבקש ברייטפוד. בסביבת ברייטפוד ציינו כי החברה מעוניינת מאוד להשלים את העסקה.

"עו"ד גדעון פישר, ממשרד גדעון פישר ושות', המייצג את הקיבוצים בתביעה נגד תנובה: בהחלט ייתכן שהסינים הפנימו שללא שיתוף הפעולה עם הקיבוצים, הם ייתקשו לממש את הפוטנציאל של תנובה. אנחנו קוראים לבעלי השליטה בתנובה, לחזור ולדון איתנו בפרטי העיסקה, ובכך גם ייתכן ולא יהיה צורך בפס"ד של ביהמ"ש, בתביעה שנאלצנו להגיש".

בברייטפוד ואיפקס סירבו להגיב לידיעה.

זהבית כהן ואנשי תנובה במעמד המכירה לברייטפודצילום: דודו בכר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker