חשש לביטול עסקת אנדרומדה: הייפריון טוענת שעובדי החברה ביצעו מניפולציה בתוצאות ניסוי

הייפריון האמריקאית הודיעה על ביטול העסקה לרכישת אנדרומדה ■ הייפריון טוענת שעובדי אנדרומדה קיבלו בניגוד לחוק מידע בנוגע לניסוי הקליני והשתמשו בו לצורך מניפולציה של הניתוחים כדי לקבל תוצאות חיוביות

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

המסחר במניית כלל ביוטכנולוגיה הופסק לאחר שחברת הייפריון האמריקאית הודיעה על ביטול העסקה לרכישתה של חברת אנדרומדה. כלל ביוטכנולוגיה רשמה רווח של 483 מיליון שקל ממכירת החברה בדו"חות הכספיים לרבעון השני של 2014. סכום זה שווה ל-23% מההון העצמי של כלל ביוטכנולוגיה והיא עלולה להידרש למחוק אותו אם תבוטל העסקה למכירת אנדרומדה.

הייפריון הסבירה שהיא מסיימת את הפיתוח של תרופת הדגל של אנדרומדה Diapep277 לטיפול בסכרת נעורים, לאחר שחשפה ראיות לקנוניה שביצעו כמה מעובדיה של אנדרומדה עם חברה שעסקה בניתוח מידע סטיסטטי בניסויים קליניים. הייפריון טוענת שעובדיה של אנדרומדה קיבלו בניגוד לחוק את המידע בנוגע לניסוי הקליני והשתמשו בו לצורך מניפולציה של הניתוחים כדי לקבל תוצאות חיוביות.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיה

הייפריון דיווחה שתיאלץ לבצע הפרשות של 55-25 מיליון דולר. כלל ביוטכנולוגיה דיווחה ביוני 2014 על הסכם למכירת אנדרומדה תמורת סכום של 20 מיליון דולר במזומן, כשבנוסף היתה אמורה לקבל עד 120 מיליון דולר בכפוף לעמידה באבני דרך שקשורות בפיתוח התרופה.

סכום נוסף של 430 מיליון דולר היה אמור להתקבל כתלות בעמידה באבני דרך שקשורות במכירות התרופה. התשלום הראשון עבור אבן הדרך הראשונה אמור היה להתקבל כאשר מכירותיה של DiaPep277 יחצו את רף 450 מיליון דולר לשנה. כלל ביוטכנלוגיה אמורה היתה לקבל גם תשלום מבוסס מכירות של 10% עבור מכירות של עד 300 מיליון דולר, ותשלום מבוסס מכירות של 17% ממכירות התרופה עבור מכירות שעולות על 1.2 מיליארד דולר לשנה.

מניית כלל ביוטכנולוגיה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker