אייל גבאי מונה כנציג בעלי האג"ח של הדואר; העובדים יקיימו הפגנות גדולות

בית המשפט אישר את מינוי גבאי לאחר שאתמול הודיע הכנ"ר כין אין מניעה מבחינתו למנות אותו לתפקיד, וציין 3 מועמדים אפשריים נוספים - רם בלינקוב, דורון כהן ופרופ' בן ציון זילברפרב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הבוקר אישר שופט ביהמ"ש המחוזי בירושלים, דוד מינץ, את בקשת הנציגות למנות את אייל גבאי למשקיף בדואר. זאת לאחר שאתמול הודיע כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) כי אין מניעה מבחינתו למנות את גבאי לתפקיד, וציין 3 מועמדים אפשריים נוספים - רם בלינקוב, דורון כהן ופרופ' בן ציון זילברפרב.

ההחלטה הבוקר מתקבלת לאחר שביום חמישי קבע השופט דוד מינץ כי עתירת נציגות מחזיקי אג"ח הדואר "לא היתה מוקדמת - היא היתה במקומה ובעיתה". השופט קבע כי המדינה והעובדים יוכלו לנהל מו"מ למשך 45 יום, תוך מינוי משקיף בדירקטוריון החברה ובוועדותיו, לרבות נוכחות בכל ישיבת מו"מ שהחברה תנהל בעניין הבראתה. כמו כן, השופט אסר על החברה למכור את נכסיה הקבועים, כפי שביקש בא כוח הנציגות, עו"ד אלון קזיוף ממשרד ארנון שגב ושות'. בחלוף 45 יום, שמורה לנציגות הזכות לבקש כל סעד נוסף שתראה לנכון, במידה שתראה צורך בכך.

בית  המשפט גם הטיל איסור על חברת הדואר למכור את נכסיה הקבועים וקבע כי הנהלת הדואר, נציגי משרד האוצר ואנשי ההסתדרות והוועד הארצי של העובדים ינהלו  משא ומתן במשך 45 ימים בעניין תוכנית ההבראה של הדואר, תוכנית  שאמורה לכלול קיצוץ משמעותי בעלויות השכר בחברה.

לדברי יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, אריאל יעקובי, כבר הושגה הסכמה לגבי פיטורי 800-700 עובדים "שחוקים" וכן הוסכם שייכנסו לפעולה מכונות אוטומטיות לחלוקת דואר וכי יוארך השירות לציבור לשעות הערב. "הנהלת הדואר והאוצר דורשים כעת את פיטוריהם של 1,500 עובדים, כאשר מתוכם 1,000 עובדים מועסקים בחברה מעל 10 שנים ועוד 500 מועסקים מעל 5 שנים". לדבריו, המשמעות של דרישה זו היא הרס של מוסד הקביעות בחברת הדואר "ולכן כאיגוד מקצועי אסור לנו להסכים לה", אמר יעקובי, שקרא להתערבותו האישית של שר האוצר יאיר לפיד במשא ומתן.

הוועד מתכנן לקיים השבוע שתי הפגנות גדולות בירושלים ובתל אביב במחאה על היעדר התקדמות במשא ומתן. ההפגנות, שייערכו בימים שלישי וחמישי, יגרמו לשיבושים בפעילות הדואר. בימים האחרונים נקטו עובדי הדואר בעיצומים במסגרתם הם סגרו לקהל את הסניפים בערים שונות לכמה שעות.

אייל גבאיצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker