דירקטוריון צים מינה את אהרון פוגל ליו"ר צים

פוגל, ששימש תקופה קצרה כיו"ר חברת אי.די.בי פיתוח ויו"ר מגדל, נבחר על ידי ועדת האיתור של צים, לאחר שיואב גלנט, לשעבר אלוף פיקוד הדרום ומפקד שייטת 13, הסיר את מועמדותו לתפקיד, ולאחר שמועמדותם של אחרים נדחתה או הוסרה מיוזמתם

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

דירקטוריון צים, בחר פה אחד את אהרון פוגל (67) ליו"ר החברה. פוגל, ששימש תקופה קצרה כיו"ר חברת אי.די.בי פיתוח ויו"ר מגדל, נבחר על ידי ועדת האיתור של צים, לאחר שיואב גלנט, לשעבר אלוף פיקוד הדרום ומפקד שייטת 13, הסיר את מועמדותו לתפקיד, ולאחר שמועמדותם של אחרים נדחתה או הוסרה מיוזמתם.

החברה לישראל ביקשה תחילה למנות לתפקיד את רפי דניאלי, המנכ"ל המכהן שהודיע על פרישתו. אולם, נציגות בעלי איגרות החוב שכללה את מגדל הראל ועמיתים התנגדה למועמדותו בשל זיהויו עם החברה לישראל, לאחר שכיהן בתפקידים שונים בצים, שהיא חברה בת של החברה לישראל, במשך עשרות שנים. בעלי איגרות החוב הסבירו את התנגדותם בכך שהחברה לישראל איבדה במסגרת הסדר החוב את השליטה בצים ועל כן לא ייתכן שתמשיך להיות בעלת השפעה מהותית על ניהולה של צים באמצעות מינוי היו"ר.

בעלי איגרות החוב הציעו לתפקיד את אמנון דיק, לשעבר מבעליה של מירס, מנכ"ל בזק ומנכ"ל עלית אינטרנשיונל. על פי תקנונה החדש של צים, יש צורך באישור רוב של 8 חברי הדירקטוריון לצורך מינוי היו"ר. הסדר החוב של צים אושר במחצית יולי 2014 וכלל המרת חוב של 1.4 מיליארד דולר של בנקים, בעלי מספנות, בעלי אוניות ובעלי חוב ל-68% ממניותיה של צים. כחלק מההסדר, איבדה החברה לישראל את כל מניותיה בצים והזרימה 200 מיליון דולר כנגד הקצאת 32% ממניותיה של צים החדשה ונתנה ערבות של 50 מיליון דולר לחברה.

אהרון פוגלצילום: מוטי מילרוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker