פטרוכימיים מוכרת 0.14% מבתי זיקוק כדי לממן את הוצאותיה

הצורך במכירה עלה כיוון שהמו"מ על הסדר החוב של החברה, בהיקף של 2 מיליארד שקל, שמתנהל מאז יוני 2013 - לא הושלם ■ מניית בזן יורדת בתגובה לידיעה ב-1.5%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
יורם גביזון

חברת פטרוכימיים שבשליטת דיוויד פדרמן, אלכס פסל ויעקב גוטשטיין מתכננת למכור עד 4.5 מיליון מניות של החברה המוחזקת, בתי זיקוק, שהם 0.14% ממניותיה של החברה במטרה לממן את הוצאותיה השוטפות. הצורך במכירה עלה כיוון שהמו"מ על בהיקף של 2 מיליארד שקל, שמתנהל מאז יוני 2013 - לא הושלם. במסגרת הסדר החוב המוצע אמורים בעלי השליטה בחברה לממן חלק מהוצאותיה של החברה, אולם כל עוד לא הושלם ההסדר נאלצת פטרוכימיים לממן את הוצאותיה ממקורותיה. פטרוכימיים מחזיקה ב-951 מיליון מניות של חברת בתי זיקוק, שהם 29.7% מהונה, ומתוכן 219 מיליון מניות אינם משועבדות לצדדים שלישיים ועל כן ניתן לממשן.

תוכנית המכירה תבוצע באמצעות אקסלנס שירותי בורסה שיפעל בהתאם לכתב הוראות בלתי חוזר ועל פי שיקול דעתו, בכפוף להוראות התוכנית שנוגעות למחיר המכירה המינימלי של מניות בזן ותחת מגבלת כמות מניות בזן שתימכר בכל חודש, באופן שלא יימכרו מניות מעבר לדרוש לפטרוכימיים למימון הוצאותיה השוטפות שנאמדות ב-1.5 מיליון שקל לחודש. המחיר הנוכחי של מניית בזן הוא 1.25 שקל, כך שמכירת 4.5 מיליון מניות עשויה להספיק לפטרוכימיים לממן את פעילותה עד סוף 2014, מועד שבו צופה ככל הנראה פטרוכימיים כי יאושר ויושלם הסדר החוב. מניית בזן יורדת בתגובה לידיעה ב-1.5%.

מתקן של בזן בחיפהצילום: חגי פריד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום