כאל משתפת פעולה עם 
אל על בניסיון להחדיר את דיינרס לשוק הישראלי

נתח השוק של דיינרס הוא 2.3% בלבד בפעילות מחזיקי כרטיסי האשראי, כששליש מבתי העסק בישראל אינם מכבדים את כרטיס דיינרס

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

חברת כרטיסי האשראי דיינרס הודיעה אתמול על שיתוף פעולה עם אל על להנפקת כרטיסי אשראי המיועד ללקוחות מועדון הנוסע המתמיד של חברת התעופה. בדיינרס בונים על שיתוף הפעולה הזה כעל מנוע הצמיחה המרכזי שלה בישראל בשנים הקרובות.

נתח השוק של דיינרס הוא כיום 2.3% בלבד בפעילות מחזיקי כרטיסי האשראי. נוסף על מספר הלקוחות הקטן שלה, לרוב דיינרס הוא הכרטיס האשראי השני בארנק של הלקוח. לכן, לבתי העסק אין בהכרח תמריץ להתקשר עם דיינרס בהסכמי סליקה.

כיום רק 67% מבתי העסק בישראל מכבדים תשלום בדיינרס. כלומר, כל עסק שלישי בישראל מסכים לקבל תשלום בוויזה או במסטרקארד, אבל מסרב לכבד תשלום דיינרס. חברת דיינרס מוחזקת (51%) בידי חברת כרטיס האשראי כאל מקבוצת בנק דיסקונט ו–49% ממנה מוחזקים בידי קבוצת אלון שבשליטת שרגא בירן ודודי ויסמן.

המהלך של דיינרס עם אל על מכוון לכך שבאמצעות הצעה אטרקטיבית למחזיקי הכרטיס, יגבר הלחץ על בתי העסק לכבד את הכרטיס. נוסף על כך, ההערכות הן כי בטווח הקצר דיינרס תציע עמלות סליקה סבירות במטרה להגיע לכך שבתוך שנה וחצי 90% מבתי העסק יכבדו תשלום בדיינרס. דמי הכרטיס יהיו 19.9 שקל בחודש – כלומר, הוא מהיקרים בשוק. על פי דו"חות כאל, הריבית הממוצעת על ביצוע עסקות קרדיט בכרטיסי דיינרס גם היא מהיקרות בשוק — 11%.

בתמורה לעלות הגבוהה, כרטיס דיינרס מבטיח ללקוחות לצבור נקודות במועדון הנוסע המתמיד של אל על בהתאם להיקף הרכישות של הלקוח. כל 250 שקל בכרטיס האשראי יומרו לנקודה אחת במועדון הנוסע המתמיד שתוקפה שלוש שנים. ואולם, כדי לרכוש כרטיס טיסה ליעדים מובילים לאירופה (מדריד, ברצלנו, מילאנו, ציריך) יידרש המחזיק לצבור 700 נקודות ולשלם במזומן מסי נמל ודלק. גם אז מדובר בכמות כרטיסי טיסה בכמות מוגבלת. במלים אחרות, מחזיק הכרטיס יידרש לבצע במשך 36 חודשים רכישות חודשיות של לפחות 4,860 שקל בכרטיס האשראי כדי לקבל כרטיס טיסה ליעדים מוביל באירופה.

החברות דיינרס ואל על יממנו את ההטבה הזו באמצעות עמלת סליקה הנגבית מבתי העסק, ששיעורה כיום 1% בממוצע ממחזור הקניות של הצרכנים. ככל שיגדל היקף פעילות הצרכנים בכרטיסי דיינרס, יגדל בהתאם כוח השוק של דיינרס לייקר בעתיד את עמלת הסליקה לבתי העסק, שכן כל עוד נתח השוק של דיינרס נמוך מ–10% היא תוכל מבחינה רגולטורית להמשיך להיות הסולקת הבלעדית של הכרטיסים שלה בישראל.

סיון איזסקו

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker