חצי שנה לאחר ההנפקה בלונדון: XLMedia רוכשת את EDM מרמת גן ב-19 מ' ד'

EDM, שנשלטת בידי עידן נזרי, מתמחה בפרסום המיועד למשיכת לקוחות לאפליקציות משחקים ■ XLMedia, בשליטת צביקה בארינבוים (40%), הונפקה בלונדון לפני כחצי שנה וגייסה כ-70 מיליון דולר ■ מנכ"ל XLMedia: "רכישת EDM מחזקת את הנוכחות שלנו בארה"ב ומאפשרת לגוון את הפעילות שלנו לשוק המשחקים החברתיים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

חצי שנה לאחר שהונפקה בבורסת המשנית בלונדון (AIM) וגייסה כ-70 מיליון דולר, ספקית שירותי השיווק הדיגיטליים XLMedia ממשיכה בהתרחבות. החברה, בשליטת צביקה בארינבוים (40%), דיווחה היום (ב') כי תרכוש את חברת EDM (ראשי תיבות של ExciteAd Digital Marketing) מרמת גן, בתמורה לעד 19 מיליון דולר במזומן ובמניות.

EDM, הפועלת תחת השם DAU-UP, מתמחה בפרסום חברתי ובמובייל המיועד למשיכת לקוחות לאפליקציות משחקים חברתיים. השוק העיקרי של החברה - שמעסיקה כ-27 עובדים - הוא בארה"ב וכן בשווקים אחרים דוברי אנגלית וגרמנית.

החברה מספקת שירותי שיווק בעיקר למפתחי משחקים לפלטפורמות חברתיות ומובייל בתמורה לעמלה המחושבת לפי ביצועים או דמי ניהול המבוססים על סכומי ההשקעה בשיווק. ב-12 החודשים שהסתיימו ביוני 2014, הסתכמו הכנסותיה של EDM בכ-12.8 מיליון דולר, והרווח לפני מס בכ-3 מיליון דולר (non-GAAP).

XLMedia תרכוש את EDM מידי עידן נזרי, בעל המניות העיקרי, המייסד והמנכ"ל, וקבוצת משקיעים המחזיקה במניות החברה. 12 מיליון דולר מהסכום ישולמו במזומן, ושני תשלומים נוספים בסכום של עד 7 מיליון דולר ישולמו בהמשך בהתאם לתוצאות ה-EBITDA של EDM בשנה הראשונה והשנייה מהעסקה. מתוך התשלומים הנוספים, עד 71% מהסכום יכול להיעשות בצורה של מניות XLMedia, כאשר תבצע החברה הנפקה.

XLMedia, שמנוהלת על ידי אורי ויס ונסחרת לפי שווי של 203 מיליון דולר, מתמחה בהפניית גולשים באינטרנט אל חברות הימורים מקוונות. במטרה לאסוף תנועת גולשים (שחקנים פוטנציאלים), החברה נעזרת בערוצי שיווק שונים על ידי פרסום והצבת מודעות או הפעלת אתרי תוכן. חברות הימורים משלמים ל- XLMedia בהתאם להכנסותיהם, במודלים של חלוקת הכנסות (תשלום קבוע פר לקוח או שילוב של מודלים אלו ואחרים).

צביקה בארינבוים

החברה, שגייסה לונדון כ-69.4 מיליון דולר, פועלת מאז ההנפקה לרכישת עסקים משלימים בתחומי המדיה, אינטרנט וטכנולוגיות. בחודשים האחרונים רכשה רשת אתרי אינטרנט המספקת מידע בנושא הימורים מקוונים בסקנדינביה (בעיקר בדנמרק) תמורת כ-2.3 מיליון דולר, וכן אתר אינטרנט בתחום הימורי ספורט באנגליה תמורת כ-6.7 מיליון דולר. שתי הרכישות מצטרפות לרשת אתרי האינטרנט של החברה (יותר מ-2,000) המכילים תוכן וממוקדים בהימורים ברשת.

"EDM היא הרכישה הגדולה ביותר שביצענו מאז השלמת ההנפקה לציבור. אחת הסיבות העיקריות להנפקה הייתה לאפשר לקבוצה לפעול ככוח מאחד בשוק מבוזר", אמר וייס. "רכישת EDM משלימה את עסקינו, מחזקת את הנוכחות שלנו בארה"ב ובאזורים אחרים, מאפשרת לגוון את הפעילות שלנו לשוק המשחקים החברתיים, תוך חיזוק המומחיות בהימורים. הרכישה תרחיב את עסקי החברה למוצרים ושווקים חדשים, תאפשר פנייה לבסיס לקוחות חדש וגם תספק הזדמנויות צמיחה משופרות בשווקים קיימים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker