אורמת תשקיע 140 מיליון דולר בהרחבת תחנת כוח גיאותרמית בנבאדה

חברת אורמת טכנולוגיות מקבוצת אורמת תשקיע את הסכום בהרחבת תחנת הכוח הגיאותרמית McGinnes Hills; הפעלתו המסחרית של הפרויקט, שצפויה במחצית הראשונה של 2015, תגדיל את הכנסותיה של אורמת טכנולוגיות ב-22.6 מיליון דולר לשנה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות מקבוצת אורמת חתמה על הסכם לקבלת הלוואה של 140 מיליון דולר שתיפרע בדצמבר 2032. פירעון ההלוואה שנושאת ריבית שנתית של 4.61% מובטח בערבות של משרד האנרגיה האמריקאי כחלק מתוכניתו לתמוך באנרגיות מתחדשות.

אורמת טכנולוגיות שבשליטת קרן פימי ומשפחת ברוניצקי תעשה שימוש בהלוואה כדי לממן את הרחבת תחנת הכוח הגיאותרמית McGinnes Hills בנבאדה ב-32 מגה וואט נוספים, כך שכושר הייצור הכולל של התחנה יגיע ל-70 מגה וואט. אורמת טכנולוגיות מוכרת את החשמל שהיא מייצרת בפרויקט מקגינס הילס לחברת NV Energy על פי חוזה חשמל שתוקפו עד דצמבר 2032.

הפעלתו המסחרית של הפרויקט, שצפויה במחצית הראשונה של 2015, תגדיל את הכנסותיה של אורמת טכנולוגיות ב-22.6  מיליון דולר לשנה על בסיס תעריף של 85 דולר למגה-וואט שעה. ההלוואה הנוכחית היא חלק מחבילת מימון שדורגה ב-BBB  על ידי S&P ושבאמצעותה מומנו השקעות קודמות של אורמת טכנולוגיות, כמו תחנות הכוח הגיאותרמיות Tuscarora, Jersey Valley ומתחם מקגיניס הילס.

יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות

הרחבת תחנת הכוח הגיאותרמית במקגינס הילס תהפוך את התחנה לשנייה בגודלה בתיק הנכסים הגיאותרמיים של אורמת טכנולוגיות בארה"ב, ותגדיל את כושר הייצור של אורמת טכנולוגיות בארה"ב ל-505 מגה וואט. אורמת טכנולוגיות לא תקבל מענקי השקעה על הרחבת מקגינס הילס, אבל תקבל זיכוי במס בשווי של 23 דולר למגה וואט שעה למשך 10 שנים על החשמל שתמכור לחברת NV Energy.

יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות, אמר כי "אנו שמחים לסגור את המימון ולהרחיב את כושר הייצור של מקגיניס הילס. גישתנו השמרנית להקמת פרויקטים בצורה מדורגת אפשרה מימון בתנאים אטרקטיביים. עם סגירת המימון, נוכל לשחרר הון לטובת ניצול הזדמנויות הפיתוח ברחבי העולם תוך הגדלת התשואה לבעלי המניות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker