בעקבות הפסקת האש: מדד ת"א 100 זינק ב-1.4%; הנדל"ן עלה ב-2% - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בעקבות הפסקת האש: מדד ת"א 100 זינק ב-1.4%; הנדל"ן עלה ב-2%

שיא: אג"ח של ממשלת ישראל ל-10 שנים עלתה ב-0.14%, וירדה לתשואה של 2.48%; אג"ח ארה"ב - ב-2.39% ■ מניית קבוצת דלק עלתה ב-4.6% ■ מניית בי-קום הוסיפה 4.8%, מניית בזן זינקה ב-4.6%

9תגובות

המסחר בבורסת תל אביב התנהל היום (ד') בעליות שערים חדות, שהתחזקו ככל שהתקרבה שעת נעילת המסחר. העליות החדות נתמכו בהפסקת האש שנכנסה אמש לתוקף בין ישראל לחמאס, לצד הפחתת הריבית בתחילת השבוע על ידי בנק ישראל. עליות חדות נרשמו גם באיגרות החוב הקונצרניות, כאשר האג"ח הממשלתיות נסחרו בנטייה לעליות שערים.

מדד ת"א 25 עלה ב-1.41%, ומדד ת"א 100 הוסיף 1.43%. 89 מתוך המניות המרכיבות את מדד ת"א 100 עלו היום. מדד הנדל"ן 15 התחזק ב-2.02%, ומדד הבנקים הוסיף 1.32%. מחזור המסחר היומי הסתכם בכ-1.39 מיליארד שקל.

במדד ת"א 100: מניית אלקו בלטה בירידה של 1.8%. מנגד, אלרוב נדל"ן ואפריקה עלו יותר מ-5%, מניית קבוצת דלק הוסיפה 4.6%. מניית בי-קום התחזקה 4.8%, ומניית בזן זינקה ב-4.6%. בשוק הסולידי נרשמת מגמה חיובית: מדדי התל בונד (20, 40, 60) התחזקו עד 0.17%, מדד התל בונד שקלי נחלש 0.עלה 0.18%.

"משחק מסוכן של בנק ישראל"

למרות ההשלכות הצפויות של מבצע צוק איתן על תקציב המדינה - האג"ח הממשלתיות הפגינו עוצמה. אג"ח שקלית של ממשלת ישראל ל-10 שנים עלתה ב-0.14% לרמת שיא, והתשואה עליה ירדה ל-2.48%. זוהי תשואת שפל הנמצאת קצת מעל תשואת אג"ח של ארה"ב לתקופה דומה - 2.39%. בשנה האחרונה עלו האג"ח הישראליות ל-10 שנים ב-11.5%.

צמצום התשואות בין איגרות החוב של ממשלת ישראל לארה"ב מפחית את האטרקטיביות של האג"ח המקומיות למשקיעים זרים - מה שמאט תנועה של הון זר למשק ועשוי לגרום להיחלשות השקל. בינתיים הדולר ננעל ביציבות, ושערו היציג נקבע על 3.5710 שקלים. היורו נחלש ב-0.13%, ושערו היציג נקבע על 4.7092 שקלים.

התשואות הנמוכות באג"ח המקומיות מיוחסות בעיקר להורדות הריבית שביצע בנק ישראל בתחילת השבוע. לאחר ההורדה - ריבית ספטמבר תעמוד על 0.25% בלבד - שפל היסטורי. יניב חברון, הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס,ציין  בסקירתו השבועית כי הפחתת הריבית היא "משחק מסוכן"  של בנק ישראל.

"בבנק הורידו את הריבית בניסיון לבלום את ההידרדרות בציפיות האינפלציה, וככל הנראה להוסיף רוח גבית לפיחות שהחל בשער השקל", אמר חברון. "ברמת ציפיות האינפלציה נראה כי לפחות בטווח של החודשים הקרובים זוהי מלחמה אבודה, אם כי זו בהחלט תוספת של רוח גבית לשער החליפין. הבעיה המרכזית של בנק ישראל היא מחירי הנדל"ן שממשיכים לעלות חרף הקיפאון בשוק הנדל"ן וצפויים להאיץ עם סיומו".

חברון המשיך: "במידה והריבית בארה"ב תעלה כבר ברבעון הראשון של שנת 2015 כפי שאנחנו מעריכים, בנק ישראל יוכל לשוב ולהעלות את הריבית במקביל לריבית בארה"ב ולמתן את התפתחות המחירים בשוק הנדל"ן כאשר הפגיעה בשע"ח תהיה מתונה יותר אם בכלל.  לעומת זאת במידה והריבית בארה"ב לא תמהר לעלות, בבנק יאלצו להותיר את הריבית הנמוכה, מה שיוביל להמשך ניפוח נכסים ריאליים ופיננסים כפי שמציין בנק ישראל בדו"ח היציבות שפירסם רק לפני 5 שבועות".

מניות בולטות במסחר

החברה לישראל הפסידה 20 מיליון דולר ברבעון השני של 2014, ירידה של 78% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013, בעקבות מעבר להכנסות מס, ירידה בהפסדיהן של החברות הבנות צים ובתי הזיקוק (בזן) וגידול ברווחיה של החברה הבת IC Power ברבעון החולף. גורמים אלו חיפו על ירידה של 36% בתרומתה של החברה הבת כיל לרווחיה של החברה לישראל לרמה של 106 מיליון דולר ברבעון השני של 2014 והכפלת חלקה של החברה לישראל (50%) בהפסדיה של החברה הבת קורוס שמייצרת ומשווקת מכוניות בסין ל-39 מיליון דולר ברבעון השני של 2014. החברה לישראל עלתה ב-3.4%.

הרווח הכולל של חברת הביטוח מגדל הסתכם ב-95 מיליון שקל ברבעון השני של 2014. הרווח הכולל גדל ב-55% לעומת התקופה המקבילה אשתקד למרות שהחברה נאלצה להפריש כ-155 מיליון שקל ברבעון השני בגין עתודות לתוכניות ביטוח מבטיחות תשואה, כולל נספחיהן ששווקו בעבר, והיא נובעת בעיקרה מהריבית האפסית השוררת במשק. עד כה פירסמו שלוש חברות ביטוח את דו"חותיהן הכספיים (כלל ביטוח, הראל ומנורה) וכולן הציגו ירידה ברווח הרבעוני בעקבות ההפרשות לעתודות בגין תוכניות ביטוח שונות. מגדל היא היחידה שמציגה גידול ברווח. מגדל עלה ב-3.6%.

קבוצת ברונפמאן שראן, בעלת השליטה (15%) בדיסקונט, ממשיכה לצמצם את אחזקתה במניות הבנק, כחלק מנסיגתה מגרעין השליטה. הקבוצה הפיצה הערב (ג') עוד כ-3.5% ממניות הבנק בתמורה כוללת של 230 מיליון שקל. המניות הופצו לגופים מוסדיים, במחיר של 5.85 שקלים למניה – הנחה של 3.5% על מחיר השוק. מי שמבצע את ההפצה הוא בית ההשקעות אי.בי.אי. מניית דיסקונט ירדה ב-0.17%.

קסטרו מציגה צמיחה דו ספרתית ברבעון השני של השנה ובמחצית הראשונה של השנה: ההכנסות לרבעון השני של שנת 2014 הסתכמו בכ- 221.5 מיליון שקל - גידול של כ-31%. הרווח הנקי לרבעון השני של השנה הסתכם בכ-18.7 מיליון שקל - גידול של כ- 42.9%. המניה עלתה ב-6%.

אמנת מפרסמת את הדו"חות הכספיים לרבעון השני של שנת 2014: החברה הציגה גידול של כ- 18.5% בהכנסות אמנת לכ-79 מיליון שקל. הרווח לתקופה המיוחס לבעלים של חברת האם עלה בכ-8.6% לכ-2.5 מיליון שקל. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד נוסף בסך של כ- 4 מיליון שקל, כך שמראשית שנת 2014 יעמוד היקף הדיבידנד על סך 8 מיליון שקל. אמנת הוסיפה 3.6%.

קבוצת דורי, בעלת השליטה בחברת דורי בנייה, ממשיכה לקדם מהלכים שיסייעו להתמודד עם הפסד עמוק של 350-250 מיליון שקל ברבעון השני. הקבוצה דיווחה אתמול (ג') כי הגיעה להסכמות עם שלושה בנקים ממנים לפיהן תהיה פטורה מלעמוד במספר התחייבויות פיננסיות לבנקים עד לדו"חות השנתיים ל-2014. לפי ההודעה, החברה לא תידרש לשמור על יחס של 15% שבין ההון העצמי למאזן; וכן הורחבה הגדרת ההון העצמי המאוחד, כך שמעתה תכלול גם הלוואות בעלים. קבוצת דורי עלתה ב-1.9%.

לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של בנק לאומי המנוהלת על ידי ירון בלוך, מכרה אתמול את מלוא אחזקתה בחברת אוצר ההתיישבות היהודית (אוה"ה), כ-8%, תמורת כ-54 מיליון שקל. בעקבות העסקה, הבנק ירשום רווח של כ-30 מיליון שקל. המניות נמכרו למספר גופים מוסדיים בהנחה של כ-3% לעומת מחיר המניה בפתיחת המסחר. אוצר ההתייישבות עלתה ב-0.85%.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבהתגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#