נוברטיס חתמה על הסכם לרכישת גמידה סל תמורת עד 600 מיליון דולר

ענקית התרופות השוויצרית תשקיע 35 מיליון דולר בתמורה ל-15% ממניותיה של גמידה סל, כלומר לפי שווי חברה של 198 מיליון דולר לפני ההשקעה, ותקבל אופציה לרכוש מבעלי מניותיה של גמידה סל את החזקותיהם בחברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
יורם גביזון

ענקית התרופות השוויצרית נוברטיס חתמה על שבשליטת אלביט טכנולוגיות (28.8%) וכלל ביוטכנולוגיה (22%) ועם רוב מכריע של בעלי מניותיה על הסכם השקעה ואופציה. נוברטיס תשקיע 35 מיליון דולר בתמורה ל-15% ממניותיה של גמידה סל, כלומר לפי שווי חברה של 198 מיליון דולר לפני ההשקעה, ותקבל אופציה לרכוש מבעלי מניותיה של גמידה סל את החזקותיהם בחברה.

האופציה תהיה ניתנת למימוש עד למחצית הראשונה של 2016 לאחר עמידתה של גמידה סל באבני דרך שקשורות בפיתוחה של התרופה Nicord שמיועדת לטיפול בסרטני דם ובאנמיה חרמשית. גמידה סל מעריכה שתגיע לאבני דרך אלו במהלך 2015.

מעבדת מחקר של נוברטיסצילום: בלומברג

נוברטיס תשלם לבעלי מניותיה של גמידה סל, אם תחליט לממש את האופציה, 165 מיליון דולר במזומן. בעלי המניות יהיו זכאים לקבל סכומים נוספים של עד 435 מיליון דולר כתלות בעמידתה של גמידה סל באבני דרך פיתוחיות ורגולטוריות של מוצרי גמידה סל וברמת המכירות של מוצרים אלו, כך שהתמורה הכוללת לבעלי מניותיה של גמידה סל ממכירתה עשויה להגיע ל-600 מיליון דולר.

בעקבות השלמת העסקה, תרד החזקתה של כלל ביוטכנולוגיה בגמידה סל ל-19% והחזקתה של אלביט טכנולוגיות תרד ל-24.7%. שתי החברות בוחנות את ההשלכות החשבונאיות של העסקה על תוצאותיהן הכספיות.

מניית נוברטיס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker