מנרב תשקיע 
2 מיליון דולר בהקמת מפעל פלדה באתיופיה

מנרב חתמה על הסכם להקמת מפעל לייצור ולציפוי קונסטרוקציות פלדה באתיופיה באמצעות חברה משותפת לה ולחברה נוספת

יורם גביזון
יורם גביזון

מנרב חתמה על הסכם להקמת מפעל לייצור ולציפוי קונסטרוקציות פלדה באתיופיה באמצעות חברה משותפת לה ולחברה נוספת. מנרב, הנמצאת בשליטת אברהם קוזניצקי (72%), תעמיד 80% מההון העצמי הנוסף שיידרש לחברה המשותפת, שתוקם לצורך קבלת מימון בנקאי, אבל לא יותר מ-1.9 מיליון דולר; 20% מההון העצמי תעמיד החברה הנוספת.

מנרב תעמיד את ההון העצמי לטובת החברה המשותפת באמצעות הלוואת בעלים שתוחזר לפני חלוקה כלשהי של דיווידנדים לבעלי מניות החברה המשותפת. מנרב תזכה ל-51% ממניות החברה המשותפת בעקבות החתימה על ההסכם, אך החברה הנוספת תזכה ל-60% מהדיווידנדים שתחלק.

בעל השליטה בחברת מנרב, אברהם קוזניצקיצילום: עופר וקנין

אתיופיה היא בעלת פרופיל דמוגרפי טוב שמבטיח אופק צמיחה ארוך טווח וכלכלה הצומחת בקצב של 7%. מנרב נכנסת לפרויקט בשל כמה יתרונות, כמו העובדה שמפעל הקונסטרוקציות הוא מפעל מאושר שיזכה להלוואה ממשלתית ללא זכות חזרה ללווה (Non Recourse) בשיעור של 70% מעלות ההשקעה במפעל (10 מיליון דולר). יתרון נוסף כולל העדפה של 15% במכרזים ממשלתיים - כלומר, המפעל האתיופי יזכה להעדפה במכרזים כל עוד הצעת המחיר שלו לא תהיה יקרה ביותר מ-15% מההצעה המתחרה הזולה ביותר. לפי הערכות, מפעל הקונסטרוקציות והגלוון, שכבר זכה להקצאת קרקע, יחל בפעילותו בעוד שנה ויגיע למחזור מכירות של 10 מיליון דולר בשנה.

מנרב מתכננת ליישם בפרויקט באתיופיה את הניסיון והידע שצברה בתחום במפעל הפלדה שבבעלותה באשדוד. מנרב מחזיקה במפעל פלדה בעל כושר ייצור של 6,000 טונה בשנה ומנצלת 45% מכושר הייצור המקסימלי שלו.

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ