אושרו תנאי העסקתו של רון הדסי כיו"ר וכמנכ"ל הזמני של אלביט הדמיה

הדסי, שיכהן בתפקידים לפחות עד מארס 2015, יקבל שכר שנתי של עד 2.2 מיליון שקל בעבור כהונה של 90% משרה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

אסיפת בעלי המניות של חברת אלביט הדמיה אישרה ביום חמישי האחרון את תנאי העסקת של רון הדסי כיו"ר החברה וכמנכ"ל הזמני ברוב של 85%, למרות התנגדות של חלק מהגופים המוסדיים. הדסי, שיכהן בתפקידים עד מארס 2015 לפחות, ישמש גם כיו"ר החברות הבנות פלאזה סנטרס ואלביט מדיקל.

הדסי יקבל שכר שנתי של עד 2.2 מיליון שקל בעבור כהונה של 90% משרה. חבילה זו כוללת שכר חודשי של 80 אלף שקל, החזר הוצאות שונות של עד 40 אלף שקל, בונוס שנתי של עד 3.5 משכורות חודשיות וכן חבילת האופציות שנמצאת כרגע מחוץ לכסף.

לאחר הסדר החוב הענק באלביט הדמיה, שבו נמחק חוב של כ-2 מיליארד שקל, הועברה השליטה מידי מוטי זיסר ( (שעדיין חייב באופן אישי כ-1 מיליארד שקל לבנק הפועלים מ.ר) לקרנות ההשקעה האמריקאיות יורק (20%), המיוצגת בישראל על ידי ג'רמי בלנק, ו-DK Partners (14%), שתמכו במינויו של הדסי.

המתנגדת העיקרית לתנאי שכרו של הדסי מבין הגופים המוסדיים היתה כלל ביטוח שבשליטת קבוצת אי.די.בי, שהינה שותפה של קבוצת מתיו ברונפמן-שולם פישר בשופרסל, שבה מכהן הדסי כסגן יו"ר.

בכלל ביטוח לא ראו בעין יפה את העובדה שהדסי מכהן בדירקטוריונים של חברות מקבוצת ברונפמן-פישר וכן כיו"ר חברת הנדל"ן נאנט, וסברו שלא יוכל להקדיש את מרבית זמנו לסיוע בהבראתה של אלביט הדמיה. מרבית הגופים האחרים המחזיקים במניות אלביט הדמיה תמכו בתנאי התגמול של הדסי, וביניהם מגדל, הראל פיננסים, מיטב-דש, אנליסט, אי.בי.אי, איילון ביטוח ועוד.

הדסי מגיע לאלביט הדמיה עם רקורד בינוני שכן הוא היה שותף מלא לאכזבות שנחלה קבוצת ברונפמן-פישר מההשקעות בבנק דיסקונט, שופרסל, ובנדל"ן במזרח אירופה. מצד שני הוא היה מעורב גם בהשקעות מוצלחות יותר כמו איקאה ישראל (שתפחה את חשבון הבנק שלו בכ-17 מיליון שקל), רבוע כחול וכן הוא סייע רבות להתאוששות נאנט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker