רכבת הרים בקמטק: המניה מזנקת ב-20% על רקע הדו"חות הכספיים

בתחילת החודש נסקה מניית החברה ב-55% ביום אחד על רקע ידיעות בדבר כניסתה לתחום התלת־ממד ■ מתחילת השנה איבדה מניית החברה כ-10%

דרור רייך

המשקיעים במניית חברת קמטק, הנסחרת הן בתל אביב והן בנאסד"ק חשים בחודש האחרון כנוסעים ברכבת הרים. החברה המספקת פתרונות אוטומטיים לשיפור תהליכי הייצור בתעשיית המוליכים למחצה, פרסמה היום את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2014 ובתגובה מזנקת מניית החברה ב-20% באחוזת בית.

החברה ממגדל העמק דיווחה על הכנסות של 23.2 מיליון דולר - גידול של 4% לעומת הכנסות של 22.3 מיליון דולר ברבעון השני של 2013. הרווח הגולמי הסתכם ב-11.5 מיליון דולר (49.5% מההכנסות) - גידול של 16% לעומת 9.9 מיליון דולר (44.4% מההכנסות) ברבעון המקביל.

רפי עמית, היו"ר והמנכ"ל של קמטק
מנכ"ל קמטק, רפי עמית

הרווח התפעולי של החברה, בניהולו של רפי עמית, יו"ר ומנכ"ל קמטק הסתכם ברבעון השני ב-2.7 מיליון דולר (11.5% מההכנסות) בהשוואה לרווח תפעולי של 1.2 מיליון דולר (5.4% מההכנסות). הרווח הנקי הסתכם ברבעון השני ב-2.3 מיליון דולר (10% מההכנסות), או 8 סנט למניה לעומת רווח נקי של 1 מיליון דולר (4.5% מההכנסות) או 3 סנט למניה ברבעון השני של 2013.

בסוף הרבעון הנוכחי יש לקמטק 3.5 מיליון דולר פחות בקופת המזומנים לעומת הרבעון הקודם שעומדת על 20 מיליון דולר. בקמטק ציינו כי הירידה נובעת מתזרים מזומנים שלילי כתוצאה מעיתוי גבייה מלקוחות.

"עסקינו ממשיכים להפגין ביצועים טובים, וקמטק ככלל נמצאת על המסלול להשלים שנה טובה. אנו צופים כי הכנסותינו ברבעון השלישי יישארו ברמה של הרבעון השני" ציין עמית בהתייחסו לתוצאות.

ענף הדפסות התלת־ממד: התחום החם בשוק ההון העולמי

כאמור זו אינה הפעם הראשונה שמניית קמטק מזנקת - בתחילת החודש מניית יצרנית המערכות לבדיקות איכות, זינקה בבורסה של תל אביב ב-22.3% ביום במחזור ער של 5.6 מיליון שקל. בנאסד"ק היא כבר נסקה ב-55% במחזור הגבוה פי 40 מהממוצע בה.

הסיבה לעליות החריגות במניה היא הודעת החברה על השקת דור חדש של פלטפורמת בדיקות והמדידה שהציגה בתערוכת Semicon West בסן פרנסיסקו. מטרתה של המערכת היא לתמוך בשוק הצומח של המארזים המתקדמים (Advanced Packaging) ותאפשר גם מדידה ראשונה מסוגה של מארזים תלת־ממדיים מסוג 2D ו-3D על גבי פלטפורמה אחת.

נעליים שהודפסו במדפסת תלת ממדצילום: אנדריאה צ׳אבס

ענף הדפסות התלת־ממד הוא התחום החם בשוק ההון העולמי, ולפי הערכות הוא יגלגל 4 מיליארד דולר ב-2015. קמטק עדיין רחוקה מלשים את ידה על הכסף הגדול שמסתובב בעולם המדפסות בתלת-ממד. המוצר שלה מיועד ליצרניות שבבים, ולא קשור באופן ישיר למדפסות תלת־ממד.

בדו"חות הנוכחיים, ציינו בקמטק כי "תהליך המסחור של המוצר להזרקת דיו פונקציונלית בתלת מימד פועלת מזה כמה חודשים בשני אתרי beta ואנו מרוצים מהתוצאות עד כה. הרצתן של המכונות לאורך זמן בסביבת ייצור, לצד פגישות עם ללקוחות פוטנציאליים, מחזקת את ביטחוננו שטכנולוגיות הזרקת הדיו יהיו הטכנולוגיות המובילות בתעשיית המעגלים המודפסים בשנים הבאות".

בקמטק גם סבורים כי "התקנות מסחריות ראשונות אצל הלקוחות יחל מהרבעון הרביעי, שהכנסותיהן צפויות ב-2015".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker