למרות מבצע "צוק איתן": המשקיעים הזרימו כ-610 מיליון ש' לקרנות הנאמנות

מנתונים אותם אסף בית ההשקעות מיטב דש עולה כי 490 מיליון שקל נותבו לקרנות המסורתיות לעומת פדיונות של 2.2 מיליארד שקל בשבוע הקודם

שלי אפלברג
שלי אפלברג

למרות מבצע "צוק איתן" המשקיעים הזרימו כ-610 מיליון שקל לקרנות הנאמנות השבוע מתוכם, כ-490 מיליון שקל נותבו לקרנות המסורתיות, זאת לעומת פדיונות של יותר מ-2.2 מיליארד שקל בשבוע הקודם. כך עולה מנתונים שאסף בית ההשקעות מיטב דש. קרנות אג"ח כללי ואג"ח מדינה רשמו השבוע גיוסים של כ-500 מיליון שקל, המהווים את רוב הגיוסים מבין הקרנות המסורתיות השבוע.

עוד מציינים במיטב דש כי למרות העליות במדדי אג"ח קונצרני השבוע, המשקיעים ממשיכים להוריד חשיפה לאפיק, מה שמתבטא בהמשך פדיונות בקרנות הנאמנות הקונצרניות המסתכמים בכ-1.2 מיליארד שקל מתחילת החודש.

חדר עסקאות בבית השקעות
חדר עסקאות בבית השקעותצילום: דן קינן

קרנות המחקות חזרו לגייס השבוע לאחר שבשבוע שעבר גייסו כ-200 מיליון שקל. קרנות מחקות על מדדי אגרות החוב הממשלתיות גייסו כ-190 מיליון שקל וקרנות מחקות על מדדי מניות חו"ל גייסו 60 מיליון שקל. מנגד נרשמו פדיונות של כ-90 מיליון שקל בקרב קרנות מחקות על מדדי אג"ח קונצרני.

הנתונים מצביעים על כך כי למרות הסלמת המצב הביטחוני, המשקיעים מאמינים באיתנות הכלכלה הישראלית וביכולתה של ישראל לצאת מן המערכה הזו כשידה על העליונה. יש להדגיש כי הנתונים מדברים על השבוע לפני הכניסה הקרקעית לעזה.

תעשיית הקרנות מנהלת נכון ל-17 ביולי כ-262.2 מיליארד שקל, הקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות כ-201.2 מיליארד שקל והקרנות הכספיות שמנהלות כ-61 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker