בעקבות התפוררות השדרה הניהולית: עו"ד גיא גיסין מונה לבעל תפקיד בסאני

בית המשפט המחוזי בתל אביב החליט למנות את גיסין לתפקיד לאחר התפטרות מרבית חברי הדירקטוריון שלה וכל נושאי המשרה בה ■ המינוי יהיה תקף ל-14 ימים שבמהלכם יכנס גיסין אסיפה של מחזיקי האג"ח של החברה שבה ייקבע עתידה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

השופט איתן אורנשטיין קיבל את בקשת נאמן מחזיקי איגרות החוב של סאני למנות את עו"ד גיא גיסין לבעל תפקיד בחברה הקורסת. סאני חייבת 300 מיליון שקל למחזיקי איגרות החוב שלה.

"כנטען בבקשה, הורע לאחרונה מצב החברה והיא למעשה חדלת פירעון", כתב אורנשטיין בהחלטתו, "מעבר לכך שהסדר הנושים קרס, החברה איבדה שליטה בנכסים, כל נושאי המשרה בחברה התפטרו ואין גורם מוסמך שיכול לפעול בשם החברה ולהוציא את סמכויותיה". אורנשטיין הסביר כי בנסיבות הללו יש לתת לגיסין תפקיד אשר יעניק לו סמכות לתפוס את רכוש החברה, לנהל אותה, לפתוח חשבון בנק, להעסיק שירותים של כל מי שדרוש, וכן להקנות לו את סמכויות הדירקטוריון בהינתן שחברי הדירקטוריון התפטרו.

סאני היא חברת החזקות המחזיקה ב-78% ממניות חברת סקיילקס, זכיינית מוצרי הקצה של סמסונג העולמית. בנוסף לזה, מחזיקה סאני ב-0.2% ממניות חברת מוביליי, העוסקת בהתרעות ממוגנות לרכב, לצד החזקה במניות חברת התקשורת פרטנר ומניות חברת יוזר טרנד.

עו"ד גיא גיסין צילום: עופר וקנין

"סבורני שיש מקום להיעתר לבקשה במגבלות", הוסיף אורנשטיין, "בעניין זה אבהיר שמהתמונה שמונחת בפני בית המשפט עולה שאכן החברה נמצאת בחדלות פירעון וקיים חשש לגורל נכסיה המצריך מינוי לאלתר של בעל תפקיד. במיוחד נכון הדבר שאין מי שינווט את החברה בהיעדר חברי דירקטוריון ובעל תפקיד בכירי בה". עם זאת, הגביל בית המשפט את משך הזמן של המינוי עד לנקיטת ההליך העיקרי, שכן מחזיקי איגרות החוב של החברה טרם כינסו אסיפה אשר אישרה את בקשתו של הנאמן רזניק פז נבו למנות את גיסין לבעל התפקיד.

הסמכויות שניתנו לגיסין הינן סמכויות הדירקטוריון למעט סמכויות לממש רכוש של החברה וכל פעולה שאינה במהלך העסקים הרגיל שלה. משך התקופה של המינוי הוגבל ל-14 ימים. במסגרת התקופה נדרש נאמן מחזיק איגרות החוב לכנס אסיפה סדורה של מחזיקי איגרות החוב ולנקוט בהליך עצמאי של פירוק החברה או בקשה להסדר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker