עוד התייעלות בקבוצת גאון: צינורות המזה"ת נערכת למכירת נדל"ן בניר צבי ובעכו

בנוסף, צינורות פועלת להרחבת פעילויות הליבה באמצעות הגדלת אחזקותיה בחברה הבת פלסים, ורכישה של חברת כוכב בעסקת בעלי עניין

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת צינורות המזרח התיכון, מקבוצת גאון אחזקות, ממשיכה בתוכנית ההתייעלות ופועלת למימוש חלק משטחי הנדל"ן שבבעלותה - חלקם עשויים להיות שווים הון רב. צינורות מחזיקה בכ-270 דונם של קרקע: כ-183 דונם נמצאים באזור התעשייה של לניר צבי, הסמוך לצריפין. מדובר במיקום אטרקטיבי בגוש דן, באזור הצמא לשטחי בנייה. בנוסף, החברה מחזיקה כ-90 דונם באזור התעשייה הדרומי בעכו, כשעל כ-40 דונם מתוכם ממוקם מפעל הגילוון של החברה.

במקביל, צינורות פועלת להרחבת פעילויות הליבה שלה באמצעות הגדלת אחזקותיה בחברה הבת פלסים, ורכישה של חברת כוכב מקבוצת גאון. החברה מסרה כי היא בוחנת רכישה של יתרת האחזקות (29%) בפלסים, המייצרת צינורות פלסטיק לתחום המים והביוב. פלסים, שמחזור המכירות שלה ב-2013 הסתכם בכ-160 מיליון שקל, רשומה בספריה של צינורות לפי שווי של 35 מיליון שקל.

בנוסף, צינורות בוחנת אפשרות לרכוש, במסגרת עסקת בעלי עניין, את כוכב, שמייצרת מגופים ומדי מים לתעשיית תשתיות המים והביוב. החברה נשלטת (97.5%) על ידי גאון אחזקות. כוכב רשומה בספריה של גאון לפי שווי של 27.5 מיליון שקל. בגאון הסבירו כי היא מעוניינת לרכוש את שתי החברות מאחר ששתיהן פונות לשווקים דומים לאלה של צינורות, ומאחר ש"רכישתן עשויה להביא לחיזוק מעמדה של צינורות כקבוצה מובילה, המספקת שורה של פתרונות, מוצרים ושירותים בתחומי התשתיות הזורמות".

צינורות, שנסחרת לפי שווי של 107 מיליון שקל, עוסקת בייצור ושיווק של צינורות פלדה ופלסטיק מסוגים שונים, שרובם משמשים לצורך תשתיות מים, ביוב, גז, דלקים ולתעשייה וכן להולכת דלק וגז. החברה מספקת שירותי גילוון של מוצרים כגון עמודי חשמל, תאורה, גדרות, מעקות, צינורות ופרופילים; וכן רכיבים (פריטי צנרת ורכיבים אלקטרו-מכניים) ללקוח בתחום התעשייה התרמו סולרית.

גיא רגב

מכירת הנדל"ן לצד העסקות בחברות הבנות הן חלק מהתכנית האסטרטגית שמיושמת בחודשים האחרונים בקבוצת גאון, בהובלת המנכ"ל גיא רגב. התוכנית נועדה למיקסום פעילותה של צינורות וליצירת חברה תפעולית מרכזית אחת, העוסקת בתחום התשתיות הזורמות. במסגרת התכנית, בוצעו צעדי התייעלות משמעותיים, שכללו פיטורים של מחצית מעובדיה, הפחתת עלויות הנהלה כחלק ממיזוג מטות וייעול מנגנוני הרכש.

בשבוע שעבר המשיכה גאון להיפטר מפעילויות שאינן בליבה, כחלק מרצונה להקטין את המינוף. לאחר שמכרה את מניותיה בבית ההשקעות דש-מיטב, החברה דיווחה כי היא מנהלת משא ומתן למכירת בניין פרנקפורט לפי שווי של כ-15 מיליון יורו. ההחזר נטו צפוי להסתכם בכ-15-10מיליון שקל.

תוכנית ההתייעלות של גאון סייעה לצינורות לחזור לרווחיות ברבעון הראשון של 2014. החברה סיימה את הרבעון עם הכנסות של כ-87 מיליון שקל, ורווח נקי של כ-2.3 מיליון שקל. זאת, לאחר שהפסידה כ-35 מיליון שקל במהלך שנת 2013. מניות צינורות וגאון מגיבות לדיווח על העסקות ביציבות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker