מירי ריילי

לאומי ליסינג והשקעות, החברה הבת של בנק לאומי, מנהלת משא ומתן לרכישת 10% נוספים בחברת איירפורט סיטי; בכך תגדיל לאומי ליסינג את שיעור אחזקותיה בחברה ל-20%. חברת איירפורט סיטי - המחזיקה בפארק משרדים ולוגיסטיקה בסמוך לשדה התעופה בן גוריון - צפויה לגייס בקרוב בהנפקת מניות ואיגרות חוב כ-300 מיליון שקל.

בנק לאומי בוחן את האפשרות להגדיל את חלקו באיירפורט סיטי באופן שכל אחד מהמחזיקים בה ידלל את חלקו באופן שווה. איירפורט סיטי נמצאת בשליטת חברת יואל (81%) שבבעלות קובי מימון; עוד מחזיקים בחברה עו"ד שרגא בירן (9%) ולאומי ליסינג והשקעות (10%).

ההנפקה של איירפורט סיטי תתבצע לפי שווי חברה של 100 מיליון דולר. אומדן ההכנסות של החברה עם סיום הפרויקט בעוד כארבע שנים הוא 44 מיליון דולר בשנה. השווי העתידי של החברה לפי האומדן שהיא מציגה הוא כ-200 מיליון דולר.

פרויקט איירפורט סיטי כולל כיום כ-100 אלף מ"ר, בהם שטחי משרדים (בהיקף של 38%), שטחים לוגיסטיים (46%), שטחי מסחר (7%) ומלונאות (9%). בין החברות בפרויקט: נורטל, מפל, פלאפון, יוניטרוניקס, כנס ובאדג'ט. בפרויקט עובדים כיום כ-4,000 עובדים ועם סיום הבנייה יכלול המתחם כ-404 אלף מ"ר בנויים וכ-12 אלף מועסקים.

חברת איירפורט סיטי מתמודדת כיום במכרז שפירסמה בזק, בו הזמינה יזמים להגיש הצעות להקמת קרייה שבה תרוכז פעילות החברה בשטח של 30 אלף מ"ר. העניין מצוי כיום בשלבי המיון הראשוני על ידי בזק.

ממוצע המחירים לשכירות חודש לשטחי המשרדים הוא 13-12 דולר למ"ר, ובשטחים הלוגיסטיים - 9-8 דולר למ"ר. בשנה האחרונה השכירה איירפורט סיטי כ-40 אלף מ"ר בשטחי ההמתחם. בחודש הבא צפויה חברת דיפלומט (הנציגה בישראל של פרוקטור וגמבל) לאכלס בניין בשטח של 14 אלף מ"ר במתחם, ואחריה גם חברת פלאפון ששכרה מבנה בשטח של 8,000 מ"ר.

בנוסף, בכוונת הנהלת איירופרט סיטי להפעיל שאטל החל בספטמבר, עם פתיחת תחנת הרכבת בפרויקט נתב"ג 2000. השאטל יפעל בהתאם לביקושים ויסיע נוסעים בין קריית שדה התעופה לבין תחנת הרכבת.

בבנק לאומי סירבו להגיב לידיעה.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker