מחזיקי אג"ח של הדואר התייעצו עם אלשיך: איך להציל חוב של 310 מיליון ש'?

מומחיותה של אלשיך בתחום הפירוקים וחדלות הפרעון הובילה את נאמן מחזיקי איגרות החוב ועורכי דינו לבנות אסטרטגיה להצלת החוב יחד עם השופטת בדימוס

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מחזיקי איגרות החוב של חברת דואר ישראל המחזיקים בחוב של 310 מיליון שקל וחוששים מחדלות הפירעון של החברה נפגשו לאחרונה עם השופטת בדימוס ורדה אלשיך שפרשה לאחרונה מתפקידה כסגנית בית המשפט המחוזי בתל אביב והתמחתה בכלל תיקי הפירוק וחדלות הפירעון הכי גדולים של מדינת ישראל. מספר פגישות נערכו בין אלשיך לדן אבנון, מנכ"ל ובעלי חברת הרמטיק נאמנות, ועורכי הדין של הנציגות ארנון שגב ואלון קזיוף כדי להכין באופן מייטבי את התיק להגשה לבית המשפט.

בשל העובדה כי מדובר בתיק לא שגרתי, מחזיקי איגרות החוב היו מעוניינים לקבל חוות דעת לגבי הדרך בה ניתן להבטיח בעתיד את תשלום החובות, מבלי לפגוע בשירות אותו היא נותנת לציבור לקוחותיה ובעובדים. העובדה שמדובר בחברה ממשלתית - הנמצאת 100% בבעלות המדינה וכפופה למסקנות ועדת רייך, שהמליצה לפתוח את השוק לתחרות - דרשה את מומחיותה של אלשיך בנושאי פירוק כדי לבנות אסטרטגיה משפטית שתוביל לתוצאות בבוא היום בדיונים בבית המשפט. מקורבים לנציגות מדגישים כי אין מדובר בפגישה חד פעמית והיה ויהיה בכך צורך, הם יתייעצו בעתיד עם אלשייך שוב. את עלות הייעוץ לא היו מוכנים למסור.

ורדה אלשיךצילום: תומר אפלבאום

דואר ישראל צפויה לשרוף בין 180-134 מיליון שקל בשנת 2014-2015. מחוות דעת אותה קיבלה נציגות מחזיקי אגרות החוב מחברת הייעוץ MNS עולה כי חברת דואר ישראל הינה אי סולבנטית כבר היום.

אתמול הגיבה חברת דואר ישראל להמלצות דו"ח ועדת רייך, שהציעה מתווה לפתיחת שוק הדואר לתחרות. החברה שיגרה מכתב לשר התקשורת, גלעד ארדן, ושר האוצר, יאיר לפיד, בו טוענת כי אינה יכולה לעמוד בהמלצות וכי פתיחת שוק הדואר לתחרות תוביל אותה להפסדים משמעותיים. "החברה מצאה כי המלצות הוועדה, אם יאומצו כמות שהן, לא יאפשרו את מימושה של תוכנית ההבראה", כתב לשרים מנכ"ל הדואר חיים אלמוזנינו. "הן מבחינת לוח הזמנים שנקבע ליישום ההמלצות, תוך 6 חודשים, והן, ובעיקר, בכל הקשור לנטל ההוצאה המשמעותי הכרוך ביישום".

אלומזנינו הוסיף וכתב כי "לפי ניתוח שעשתה החברה, אם תורחב התחרות לפי המתווה שעליו המליצה הוועדה, צפויה החברה לאובדן מיידי של כ-53% מפעילות החברה בתחום הדואר הכמותי ולאובדן הכנסה של כ-159 מיליון שקל בשנה. החברה תפסיד, מייד עם תחילתה של התחרות ובמהירות, פלחי שוק משמעותיים, ותיוותר עם שירותי הדואר היחידני למגזר הפרטי. קיים חשש כי המתחרה הגדולה ביותר של הדואר, חברת מסר, היא זו שתשלוט בדואר הכמותי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker