קומפיוג'ן השיגה אבן דרך בפיתוח עם באייר - ותקבל 1.2 
מיליון דולר

שיתוף הפעולה שהחל ב–2013 כולל פיתוח ומסחור של תרופות שמבוססות על נוגדנים נגד שני חלבוני בקרה של מערכת החיסון שקומפיוג'ן גילתה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת קומפיוג'ן השיגה אבן דרך ראשונית בשיתוף הפעולה עם ענקית התרופות באייר בתחום האימונותרפיה בסרטן. שיתוף הפעולה שהחל ב–2013 כולל פיתוח ומסחור של תרופות שמבוססות על נוגדנים נגד שני חלבוני בקרה של מערכת החיסון שקומפיוג'ן גילתה. קומפיוג'ן השיגה אבן דרך ראשונה בפיתוח הפרה־קליני של אחד משני חלבוני הבקרה של מערכת החיסון, ותקבל מבאייר 1.2 מיליון דולר מתוך סכום פוטנציאלי כולל של 30 מיליון דולר עבור המחקר הפרה־קליני המשותף של שתי התוכניות.

קומפיוג'ן ובאייר חתמו באוגוסט 2013 על הסכם רישוי ושיתוף פעולה, ולפיו קומפיוג'ן נתנה לבאייר רישיון לפתח ולמסחר תרופות לסרטן שמבוססות על נוגדנים נגד שני חלבונים חדשים שמווסתים את פעילותה של מערכת החיסון וזוהו בידי קומפיוג'ן. על פי ההסכם, קומפיוג'ן, שמנוהלת בידי ענת כהן־דייג, ובאייר ינהלו במשותף תוכנית מחקר פרה־קלינית. לאחר מכן תהיה לבאייר שליטה מלאה על המשך הפיתוח והיא תקבל זכויות מסחור עולמיות על תרופות פוטנציאליות.

משרדי קומפיוג'ןצילום: תומר אפלבאום

קומפיוג'ן קיבלה תשלום ראשוני של 10 מיליון דולר, והיא זכאית לקבל יותר מ–500 מיליון דולר בתשלומים עבור אבני דרך פוטנציאליות של שתי תוכניות הפיתוח, ו–30 מיליון דולר נוספים עבור אבני דרך הקשורות במחקר פרה־קליני משותף עבור שתי התוכניות. קומפיוג'ן זכאית גם לתמלוגים על מכירות מכל מוצר שיפותח במסגרת שיתוף הפעולה.

קומפיוג'ן פיתחה טכנולוגיה אימונותרפית לטיפול בסרטן. הגישה האימונותרפית מנסה לרתום את מערכת החיסון כדי להאט את קצב ההתרחבות של הגידול הסרטני והתפשטותו לרקמות נוספות, על בסיס הבנה טובה יותר של האופן שבו מתמודד התא הסרטני עם מערכת החיסון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker