קרן הגשמה גייסה 140 מיליון שקל 
להקמת מלון חדש של מריוט בניו יורק

המלון יוקם בסמוך לשדה התעופה לה גווארדיה ■ להגשמה 13 אלף משקיעים שמצטרפים למיזמיה בהשקעה מינימלית של 100 אלף שקל

מיכאל רוכוורגר

קרן הגשמה, המתמחה בגיוס משקיעים פרטיים לפרויקטים שונים בישראל ובחו"ל, גייסה משקיעים עבור פרויקט להקמת מלון מרשת המלונות מריוט (Marriott) בסמוך לשדה התעופה לה גווארדיה שבניו יורק. היקף השקעה הכולל בפרויקט מוערך ב–140 מיליון שקל כשחלקם של משקיעי הגשמה בה הוא 64%, כלומר כ–90 מיליון שקל.

מדובר במלון בן שש קומות שיכלול 126 חדרים. הרווח הצפוי מהפרויקט נאמד בכ–40 מיליון שקל. המלון יקום במגרש בשטח של כ–9,000 מ"ר, שעלותו כ–19.5 מיליון שקל, ויכלול חדר כושר, מסעדה ובר, מרכז עסקים, חדרי ישיבות וכ–100 מקומות חניה. מכירת הפרויקט צפויה להסתיים בתוך כשלוש שנים.

משקיעי הגשמה יהיו זכאים ל–24% מרווחי הפרויקט, שצפוי להניב למשקיעים תשואה שנתית של כ–26%. יזמית הפרויקט היא חברת אטריה (Atria), המתמחה בייזום פרויקטים והשקעות בנדל"ן בארה"ב, שהיו"ר שלה הוא איש העסקים דיוויד מרקס.

הדמיה של מלון מריוט

ערן רוט, מנכ"ל הגשמה: "מדובר בעסקה אטרקטיבית לקרן מכמה היבטים. הראשון הוא העובדה שמדובר בהשקעה הנחשבת בטוחה, מכיוון שמדובר במלון של אחת מהרשתות הידועות בעולם שממוקם באזור הסמוך לאחד משדות התעופה הגדולים בעולם. בנוסף, מדובר בסיכון נמוך יחסית למשקיעים, מכיוון שהם יקבלו קדימות להחזר כל כספי הקרן".

בתוך כך, ראשי הגשמה ציינו כי הקרן החזירה בחודש האחרון למשקיעיה יותר מ–20 מיליון שקל, כתוצאה ממימושים בשלושה פרויקטי נדל"ן שונים בארה"ב, שבנייתם הסתיימה. סכום זה משקף תשואה שנתית למשקיעים בשיעור העולה על 20%. מדובר בפרויקטים שהיקפם הכספי הכולל הוא יותר מ–120 מיליון שקל.

עם הפרויקטים נמנה מקבץ דירות להשכרה ("מולטי פמילי") שרכשה הקרן ב–2012 ביוסטון, טקסס, הכולל 224 דירות. הקומפלקס שופץ, ונמכר - והניב תשואה כוללת למשקיעים של כ–25%.

ערן רוט

בפרויקט נוסף השקיעה הקרן ברכישת שישה מבנים במנהטן, ששופצו ונמכרו. השקעה זו הניבה תשואה כוללת למשקיעים של 20%.

בפרויקט אחר של החברה בפילדלפיה, נרכשו חמישה מבנים צמודים המיועדים לשימור. היזם שינה את ייעוד הבניינים והקים 65 יחידות דיור להשכרה. המבנה הושכר במלואו, ההלוואה מוחזרה, המשקיעים קיבלו את מלוא ההון שהשקיעו, ובימים אלה הם צפויים לקבל את יתרת הרווח, המשקף תשואה שנתית של 20% בקירוב.

בנוסף על ההשקעות בארה"ב, ברבעון הקרוב צפויה הקרן לסיים שני פרויקטים בישראל בתחום התמ"א 38 - בהרצליה ובבת ים. בשני הפרויקטים צפויים המשקיעים ליהנות מתשואה ממוצעת של 20%.

הגשמה נמצאת בבעלות אבי כץ, גיל אונגר, חנן שמש, ערן רוט - שמונה לאחרונה למנכ"ל הקרן - ושותפים נוספים. זוהי קרן פרטית שמאתרת ובוחנת הזדמנויות השקעה ייחודיות במגוון תחומים: נדל"ן בישראל ובחו"ל, תעשייה, טכנולוגיה, אינטרנט ושירותים. הקרן נוסדה ב–2009 והיא מעמידה עבור יזמים את הסכום הנדרש להם עבור מרכיב ההון העצמי, ובכך מאפשרת להם להשקיע בפרויקטים שונים.

במקביל חושפת הקרן את הציבור הרחב למגוון אפשרויות השקעה בפרויקטים המניבים תשואות גבוהות. הגשמה מנהלת מאגר המונה כ–13 אלף משקיעים רשומים שאליו ניתן להצטרף בכל עת, כשסכום המינימום להשקעה הוא 100 אלף שקל ומספר המשקיעים בכל השקעה לא עולה על 35.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker