יורם גביזון

קרן יורק, שהיא בעלת השליטה בחברת אלביט הדמיה תוביל סבב גיוס של 50 עד 62.5 מיליון דולר לחברת אינסייטק, שהיא חברה נכדה של אלביט הדמיה. הגיוס יתבצע לפי שווי חברה של 200 מיליון דולר לפני הגיוס.

אינסייטק, שמנוהלת על ידי ד"ר קובי וורטמן, עוסקת בפיתוח טכנולוגיה לטיפול לא פולשני באמצעות אלומת אולטרה סאונד ממוקדת בגידולים שפירים ברקמת הרחם, גרורות סרטניות בעצמות ומחלות תפקודיות של מערכת העצבים המרכזית כמו פרקינסון ורעד מהותי.

ההשקעה עומדת בסתירה להערכות ולשמועות לפיהם בכוונתה של יורק כבעלת השליטה החדשה בקבוצת אלביט הדמיה לסגור את את אינסייטק שהפסידה מאז הקמתה מעל 220 מיליון דולר.

מנכ"ל אינסייטק, קובי וורטמן
מנכ"ל אינסייטק, קובי וורטמןצילום: אריאל שליט

על פי הסכם ההשקעה תשקיע יורק 37.5 מיליון דולר ב-16% ממניותיה של אינסייטק בדילול מלא וחברה בינלאומית שאינסייטק מנהלת עימה מו"מ בחודשיים האחרונים קיבלה אופציה לרכוש 5% ממניותיה של אינסייטק בדילול מלא בתמורה ל-12.5 מיליון דולר.

בעלי המניות הקיימים של אינסייטק, כולל ג'נרל אלקטריק ואלביט מדיקל, קיבלו אופציה למימוש בתוך 45 יום לרכוש עד 5% ממניותיה של אינסייטק בדילול מלא בתמורה לסכום של עד 12.5 מיליון דולר.

יורק התחייבה שאם ההשקעה של החברה הבינלאומית ובעלי המניות הנוכחיים של אינסייטק תהיה נמוכה מ-12.5 מיליון דולר תשלים יורק את הסכום שיגוייס עד ל-50 מיליון דולר. יורק קיבלה אופציה לרכוש את המניות שלא יירכשו על ידי החברה הבינלאומית ומשקיעיה הנוכחיים של אינסייטק עד לסכום של 62.5 מיליון דולר.

בעקבות ההשקעה תדולל החזקתה של אלביט מדיקל במניותיה של אינסייטק מ-48% (41ֵ בדילול מלא) ל-31% עד 36% בדילול מלא. הסכם ההשקעה קובע שאם הכנסותיה המצטברות של אינסייטק בשנים 2014-2015 יהיו נמוכות מ-60 מיליון דולר תקצה אינסייטק ליורק מניות נוספות שישקפו הנחה של מחיר ההנפקה המקורי בשיעור יחסי לשיעור המכירות בפועל ביחס ל-60 מיליון דולר ובלבד ששיעור ההנחה במחיר ההשקעה המקורי לא יהיה נמוך מ-8%.

כחלק מההסכם יתוקן הסכם הטכנולויגיה, שיתוף הפעולה והשווק של שנחתם בין אינסייטק לבין ג'נרל אלקטריק כך שתבוטל הבלעדיות שקיבלה ג'נרל אלקטריק בכל הנוגע לשווק מוצריה של אינסייטק בתמורה לתשלום תמלוגים של 15% ממחחיר המכירה נטו של 250 המכשירים הראשונים שתמכור אינסייטק ללקוחות שאינם ג'נרל אלקטריק ונועדו לשימוש באמצעות מכשירי MRI שאינם מתוצרתה של ג'נרל אלקטריק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker