מרקסטון תוקפת את המוסדיים: "תראו את אישור הממונה על ההגבלים להתארגנותכם"

מרקסטון מזהירה את המוסדיים הישראליים שאם לא יזרימו 15 מיליון דולר לקרן - הם יאבדו את זכויותיהם וייחשפו לסנקציות חמורות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נמשכת ההתכתשות בין קרן השקעות פרטית מרקסטון לגופים המוסדיים המושקעים בקרן, שממשיכים לסרב להזרים למרקסטון סכומים נוספים במסגרת מנגנון "קריאה לכסף" (Capital Call) שמרקסטון הפעילה באחרונה במטרה לגייס עד כ-95 מיליון דולר.

מרקסטון זקוקה לסכום זה כדי לפרוע חלק מהחובות לנושים באופן מיידי ולקבל זמן נוסף כדי לנסות ולממש את הנכסים שנותרו במחיר המרבי.

ככל הנראה, מרקסטון, החייבת לנושיה כ-200 מיליון דולר, הבטיחה את ההשתתפות המשקיעים האמריקאיים בקרן (המהווים כ–90% מסך המשקיעים במרקסטון) בהיקף של כ–70–80 מיליון דולר, בעוד המשקיעים הישראליים, שאמורים להזרים עד כ-15 מיליון דולר, מתעקשים בשלב זה שלא להיענות לקריאה לכסף. לטענת הישראלים, הזרמת סכומי כסף נוספים תהווה מצדם הפרה של חובת הנאמנות כלפי החוסכים, בעוד מרקסטון טוענת שלהתנגדות של המוסדיים אין תוקף משפטי וכי אם ימשיכו להתעקש הם יאבדו את אחזקותיהם בקרן. בין המוסדיים הישראליים המושקעים במרקסטון נמנים כלל ביטוח, מנורה, הפניקס, מיטב דש, הראל, עמיתים, פועלים שוקי הון ואחרים.

רון לובש צילום: קמחי מוטי

"למרות בקשותיהם החוזרות ונשנות של מרשיי, טרם העברתם לעיוננו את אישור הממונה על ההגבלים העסקיים בנוגע לשיתוף הפעולה בין מרשותיך במובע במכתבך שבנדון; אנו שבים ומבקשים לקבל ללא כל דיחוי נוסף עותק של האישור הנ"ל ככל שקיים", כך טוען עורך הדין אילן זהר ממשרד זהר ושות' במכתב ששלח לעורך הדין מני גורמן ממשרד שטיינמץ, הרינג, גורמן ושות'.

כמו כן, כותב זהר כי "יובהר כי לפי מיטב הבנת מרשיי התארגנות מרשיך כפי שנעשתה, לרבות (אך לא רק) ייצוגם על ידך ומשלויח מכתבך, נראים לכאורה כהפרה חמורה של דיני ההגבלים העסקיים, ובכוונת מרשיי לברר נושא זה ולעמוד על זכויותיהם, על כל המשתמע מכך...מיותר להוסיף כי הטענה המרכזית במכתבך, שלפיה הוראות הדין או הממונה על שוק ההון בישראל כביכול משחררות גופים מוסדיים מלקיים התחייבויות משפטיות שנטלו על עצמם - היא טענה מופרכת מיסודה שאין לה כל שחר".

בהתאם לכך טוענת מרקסטון כי "הגופים המוסדיים המוזכרים במכתבך, נדרשים איפוא בזאת שוב למלא באופן מיידי אחר התחייבויותיהם כלפי קרנות מרקסטון, שאם לא כן - הן יהיו חשופים לכל הסנקציות הקבועות בדין ובהסכם השותפות המוגבלת, על כל המשתמע מכך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker