לפידות: הרווח שלנו על ההשקעה בסקיילקס וסאני - 8.2 מיליון שקל

החשיפה של לפידות לסקייקלס וסאני הינה בשווי כולל של 78 מיליון שקל ■ המניה יורדת ב-1%, לאחר שנפלה אתמול ב-8%

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הצהרותיו של בעל השליטה בלפידות יעקב (לוקסי) לוקסנבורג כי הרוויח 15 מיליון שקל על ההשקעה בפרמידה של אילן בן דב ונפילה של 8% במניה אתמול גרמו לחברת לפידות למהר ולהוציא הבהרה למשקיעים. בדיווח הסבירה לפידות למשקיעים כי נכון לאתמול (23 ביוני), הרווח של החברה על החזקותיה באיגרות החוב של סקיילקס וסאני עומד על 8.2 מיליון שקל. לדברי החברה, הרווח כולל רכישות, מימושים, פדיונות וריביות שהתקבלו בסדרות האג"ח השונות. מניית לפידות יורדת היום במסחר בעוד 1%.

החברה עידכנה עוד כי נכון לאתמול, לחברה אחזקה בשווי שוק של 59.6 מיליון שקל בסדרות של סקיילקס, מתוכם כ-29 מיליון שקל בסדרות המובטחות במניות פרטנר - ד', ו', ו-י'. בנוסף, לחברה יש איגרות חוב של סאני בשווי שוק של 18.7 מיליון שקל. סך החשיפה של לפידות לאיגרות החוב של סאני וסקיילקס הינו לפי ערכי שוק של 78.3 מיליון שקל.

מאז של בן דב עם בעל השליטה בפרטנר חיים סבן, חלה קריסה במניית החברה, ואיגרות החוב של החברה חזרו להיסחר בתשואות דו ספרתיות של 33%-36% המעידות על כך כי המשקיעים מבינים כי לא יקבלו בחזרה את כל הלוואתם.

יעקב לוקסנבורגצילום: מיקי קרצמן

בשביל לשמור על האינטרסים שלו כמשקיע הצטרף יעקב לוקסמבורג לחבר הדירקטוריון של החברה, יחד עם 2 דירקטורים נוספים ומשקיף חדש, . , בעל השליטה הנוכחי בפרמידה, מתפקידו כיו"ר החברה. לטענת החברה, הפסקת הכהונה התבצעה בשל חילוקי דעות בין חברי הדירקטוריון ליו"ר על דרך הטיפול בעסקי החברה ובניהולה.

רשות ניירות ערך לא הסתפקה בהסבר, והחליטה להתערב בדיווח ולדרוש מהחברה לתת יותר פרטים על הנסיבות ועל חילוקי הדעות. בהודעת החברה השנייה נכתב כי חילוקי הדעות היו בעיקר לנוכח משבר האמון שנוצר בין חברי הדירקטוריון ליו"ר היוצא בכל הקשור לדרך התנהלות החברה מול סמסונג, הספק העיקרי של החברה וכן באשר לאופן ניהול הדירקטוריון".

בתוך כך, מבקר הפנים של סאני, משה כהן, הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו. הסיבה להתפטרות הינה אי תשלום עבור שירותי הביקורת הפנימית שסופקו לחברה, וחוסר יכולת להמשיך לבצע ביקורת פנימית, משום שהחברה אינה מקצה לכך משאבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker