חילן רוכשת את נס ישראל תמורת 145 מיליון שקל

לאחר השלמת העסקה חברת ישראל תרכז את פעילותה של נס בישראל למעט פעילות החטיבה הביטחונית TSG והחטיבה הפנסיונית של חברת-הבת SwiftNess, המפעילת את המסלקה הפנסיונית

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת חילן, הנסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 629 מיליון שקל ועוסקת בשני מגזרי פעילות מרכזיים: מתן שירותי שכר, נוכחות ומשאבי אנוש באמצעות מערכות מחשוב, רוכשת מחברת נס טכנולוגיות את חברת נס ישראל תמורת 145 מיליון שקל (בהנחה שבחברה יהיה הון חוזר בהיקף של 10 מיליון דולר).

לאחר השלמת העסקה, תרכז חברת נס ישראל את פעילותה של נס בישראל, למעט פעילות החטיבה הבטחונית TSG והחטיבה הפנסיונית של החברה הבת SwiftNess, המפעילת את המסלקה הפנסיונית.

נס ישראל, המעסיקה 2,500 עובדים, פועלת בענף שירותי המחשוב בשיווק ומכירת שירותי IT, שירותי מיקור חוץ ופתרונות מחשוב עסקיים לצרכנים גדולים. במאזנה נכסים בשווי של 292 מיליון שקל, התחייבויות בשווי כולל של 213 מיליון שקל - הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2014 הגיעו ל-170 מיליון שקל. הרווח התפעולי של החברה לרבעון הראשון של 2014 הסתכם ל-7.2 מיליון שקל לאחר שהציגה רווח גולמי של 26.9 מיליון שקל.

אבי באום, יו"ר חילןצילום: רז רוגובסקי

תחומי פעילותה של נס משלימים לתחומי הפעילות של חילן, שעוסקת בתחום תשתיות המחשוב ואבטחת המידע באמצעות החברת הבת ווי-אנקור ובייצוג יצרנית תוכנת הבינה העסקית QlikView בישראל באמצעות חברת QlikView ישראל.

כוונתה של חילן היא לייצור גוף מוביל במשק בתחומי ה-IT, עם מחזור מכירות של יותר ממיליארד שקל וכ-3,000 מועסקים. הרכישה היא חלק מהאסטרטגיה של חילן בשנים האחרונות להרחבת תחומי פעילותה באמצעות רכישות ומיזוגים.

בשנים האחרונות רכשה חילן את החברות ווי, אנקור ו-QlikView ישראל בסכום כולל של כ-100 מיליון שקל. כחלק מהאסטרטגיה, פעילויות אלו נשארו עצמאיות בהתנהלותן השוטפת תוך כדי שילובם המוצלח בתרבות הניהולית והעסקית של חילן, והן מהוות כיום חלק בלתי נפרד מהקבוצה. גם חברת נס ישראל צפויה להישאר עצמאית ולא צפויים שינויים בפעילויות החברה.

שחר אפעל, מנכ"ל נס ישראל, ירכוש 10% מהחברה וימשיך לכהן בתפקידו. אפעל שימש עד שנת 2008 כמנכ"ל החברה, ושב חזרה לתפקידו זה לפני כחצי שנה. במהלך תקופה זו הוביל אפעל תוכנית רה ארגון שהחזירה את החברה למיקוד עסקי ולפסי רווחיות.

אבי באום, מנכ"ל חילן ובעל השליטה בחברה, הסביר היום כי "רכישת נס ישראל צפויה להפוך את חילן לאחת החברות המובילות בישראל בתחום טכנולוגית המידע. נס ישראל הינה חברה מובילה עם מוצרים ופיתוחים מתקדמים ועובדיה מהווים את הנכס המרכזי שלה. אני שמח להחזיר את החברה לידיים ישראליות. בכוונתנו לשמור את נס ישראל כחברה עצמאית ולא לבצע שינויים מהותיים באופן התנהלותה ותחומי פעילותה".

שחר אפעל, מנכ"ל נס ישראל, אמר: "אני מאמין מאוד בחברת נס וביכולתה להצליח גם בסביבת שוק מאתגרת. החיבור לחילן, חברה ישראלית מובילה שמשלבת ניהול עסקי יציב לצד אסטרטגיית צמיחה שהוכיחה עצמה , יסייע לצמיחתה ויציבותה של נס. כחלק מהאמון הרב שאני רוחש לחברת נס ולעובדיה, החלטתי, כחלק מהעסקה, להשקיע באופן אישי ולרכוש 10% מהחברה".

את חילן ייצגו עו"ד אסתר קורן, עו"ד דוד חודק ועו"ד יוני אירום ממשרד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות'.

שחר אפעלצילום: נס ישראל

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker