כלל ביטוח רוצה לגייס 500 מיליון שקל

החברה דיווחה כי היא בוחנת אפשרות לפעול לגיוס הסכום באמצעות הנפקת שתי סדרות אגרות חוב חדשות, בכפוף להכרת תמורתן על ידי הממונה על שוק ההון באוצר כהון משני מורכב של כלל ביטוח

אסא ששון

כלל ביטוח, המנוהלת על ידי איזי כהן, דיווחה הבוקר כי בכוונתה לגייס כ-500 מיליון שקל. הגיוס אמור להתבצע באמצעות כלל ביטוח מימון - החברה הבת ייעודית של כלל ביטוח.

החברה דיווחה כי היא בוחנת אפשרות לפעול לגיוס הסכום באמצעות הנפקת שתי סדרות אגרות חוב חדשות, בכפוף להכרת תמורתן על ידי הממונה על שוק ההון, ביטוח וחסכון במשרד האוצר כהון משני מורכב של כלל ביטוח.

איזי כהןצילום: עופר וקנין

חברות הביטוח נדרשות להחזיק כריות הון כביטחון להתחייבויות שלהן למובטחים. המפקח על הביטוח מאפשר להם להחזיק לצד הון הבעלים (הון ראשוני) גם הון משני שנובע מגיוס חוב. קיימת מגבלה חוקית לגיוס הון משני - באופן שלא יעלה על 50% מההון הראשוני.

החברה ציינה כי טיוטות שטרי הנאמנות שפורסמו, הינן בגדר טיוטה בלבד וכי הן עשויות להיות שונות משטרי הנאמנות אשר יצורפו בפועל לדו"ח הצעת המדף בגין גיוס החוב.

החברה הבהירה כי היא לא מתחייבת לביצועו של גיוס החוב, למועדו או להיקף הגיוס הרלוונטי, והם כפופים לשיקול דעת כלל ביטוח מימון ולאישורים הנדרשים, לרבות אישור דירקטוריון כלל ביטוח מימון ואישור הבורסה לניירות ערך בתל אביב לרישום למסחר של ניירות הערך.

עוד על מנית כלל ביטוח? קרא ושתף עם חברים ומומחים ברשת החברתית לשוק ההון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker