סיון איזסקו

חברת הייעוץ אנטרופי שינתה את המלצתה לאחר שיוסי בכר הקטין את המענק המבוקש מ-2.1 מיליון שקל ל-1.5 מיליון שקל כשהבין כי לא יצליח להשיג תמיכה במענק שביקש תחילה. ברקע לדברים בנק דיסקונט הפעיל לחץ כבד על חברת הייעוץ על מנת שתשנה את המלצתה למוסדיים. יש לציין כי בנק דיסקונט הינו לקוח של של קבוצת אנטרופי, עובדה שעלולה להעמיד את אנטרופי בניגוד עניינים. לזכותה של חברת אנטרופי ייאמר כי היא נתנה על כך גילוי נאות בהמלצה ששלחה למשקיעים.

בחוות הדעת המתוקנת שאנטרופי הפיצה היום למוסדיים היא כתבה כי "במהלך השיח שניהלנו מול נציגי הבנק נמסר כי דירקטוריון והנהלת הבנק רואים בהצלחתו של הבנק לעמוד בדרישות ההון של בנק ישראל בשנת 2013 תוך הימנעות ממכירת דיסקונט ניו יורק כהישג משמעותי של הנהלת הבנק והדירקטוריון. השגת יעד זה, תוך כדי מימוש נכסי סיכון בשל הגבלות רגולטוריות ושמירה על היציבות ההונית הייתה מאתגרת לכשעצמה.

"מימוש נכסי הסיכון ועמידה ביעד דרישות ההון מנעו מיכולתו של הבנק לעמוד ביעדי היעילות התפעולית כלשונן (שכן הקיטון בנכסי הסיכון הביא להרעה ביחסים מסוימים, כולל יחסי היעילות). הנהלת הבנק סברה כי החשיבות בעמידה בהלימות הון גברה על הצורך בעמידה מלאה של מדד היעילות התפעולית במקרה זה. אמנם נציגי הבנק הציגו בפנינו את הצורך של הבנק לשמירה על יציבותו ההונית, כפי שמוסבר לעיל, אך למרות זאת אנו סברנו כי לא יהיה זה נכון לזכות במענק בגין יעד היעילות התפעולית".

יו"ר בנק דיסקונט, יוסי בכר. אולמרט: "יוסי בכר נפגש עם נדב ויעשה הכל כדי למצוא לו עבודה"צילום: תומר אפלבאום

אנטרופי פירסמה טבלה לפיה היא מייחסת את המענק לבכר בשיעור של 0% בגין עמידה במדדי היעילות, זיכוי של 60% בלבד בעמידת בכר במדד האיכותי - מדד על הערכת תפקודו באופן כללי, זיכוי של 70% בעמידה ביעד ההכנסות התפעוליות וזיכוי של 100% בגין עמידה ביעד התשואה לנכסי הסיכום בפועל.

אסיפת בעלי המניות תתכנס ב-29 ביוני ובה בעלי המניות יידרשו להכריע על קבלת המלצת אנטרופי, או לבחון שיקולים רחבים יותר ביחס לשאלה האם יו"ר דיסקונט ראוי לקבל מענק על הביצועים החלשים שבנק דיסקונט הפגין.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker