יו"ר טבע פיליפ פרוסט יפרוש בסוף 2014 מתפקידו, כשנה לפני המועד המתוכנן של סיום כהונתו. פרוסט בן ה-77 הודיע לדירקטוריון החברה על כוונתו זו ובעקבות ההודעה החלה ועדת הממשל התאגידי של החברה להכנת תכנית למינוי יו"ר

הודעתו של פרוסט נמסרה במכתב לבעלי המניות שצורף לזימון לאסיפה הכללית השנתית של החברה שתתקיים ב-30 ביולי. פרוסט החל את כהונתו כחבר דירקטוריון טבע ב-2006 בעקבות רכישת השליטה בחברת אייווקס שהיתה בשליטתו על ידי חברת טבע תמורת 7.4 מיליארד דולר במזומן ובמניות. פרוסט הוא גם בעל המניות היחיד בטבע. הוא מחזיק ב-1.5% ממניותיה של החברה בשווי של 650 מיליון דולר.

בעקבות בחינת הממשל התאגידי שביצעה טבע, שלוותה בלחץ של בני לנדא בעל מניות בטבע ולשעבר בעל השליטה בחברת אינדיגו, החליטה החברה להקטין את מספר חברי הדירקטוריון מ-15 ל-13. חיים הורביץ, בנו של אלי הורביץ ז"ל, לשעבר מנכ"ל ויו"ר החברה, דן זיסקינד, לשעבר המנהל הפיננסי הראשי של טבע, ופרופסור דפנה שוורץ יפרשו מתפקידם. דירקטוריון טבע הציעה למנות את ז'אן מישל חלפון כחבר דירקטוריון החברה. חלפון הוא מנהל בכיר בתעשיית הפארמה ובעל 35 שנות ניסיון בתעשייה זו, כולל ניסיון בשווקים המתעוררים , תחום שבו טבע מתכננת להרחיב את נוכחותה.

פיליפ פרוסטצילום: תומר אפלבאום

כבר בפברואר השנה רמז פרוסט כי הוא עשוי לסיים את תפקידו. "ייתכן שאפרוש לפני תום כהונתי ב-2015", אמר בראיון שקיים עם סוכנות הידיעות בלומברג. "בגילי אין טעם רב להמשיך מעבר לכהונה הנוכחית וגם הכהונה הנוכחית עשויה להיות ארוכה מדי עבורי, וייתכן שארצה לפרוש קודם לכן", כך אמר פרוסט בן ה-77.

פרוסט התייחס לזהות של מחליפו בתפקיד ואמר כי "בדירקטוריון החברה מכהנים הרבה אנשים טובים". כשהתבקש לדבר על האפשרות שמחליפו יבוא מקרב חברי הדירקטוריון הנוכחיים אמר שהדירקטוריון ירצה לבחור באדם שיתאים לתפקיד ברגע זה ולהערכתי הוא לא ירצה להגביל את עצמו". עם זאת, ייתכן שמינויו של אמיר אלשטיין כסגן יו"ר במקומו של משה מני מאותת על היותו של אלשטיין מועמד מוביל לתפקיד.

פרוסט, שמחזיק ב-1.5% ממניות החברה נכון לסוף 2013, מימש בדצמבר האחרון 168 אלף מניות בשווי של 7 מיליון דולר. פרוסט מודיע על פרישתו האפשרית פחות מ-4 חודשים לאחר שהדירקטוריון בראשותו הוביל להדחתו של ד"ר ג'רמי לוין מתפקיד המנכ"ל ועל רקע ביקורת חריפה מצד בעלי מניות על הרכבו ותפקודו של הדירקטוריון שבראשו עמד, בין היתר על רקע היחסים העכורים בין הדירקטוריון לבין המנכ"ל הקודם.

אמיר אלשטיין. היו"ר הבא?צילום: אליהו הרשקוביץ

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker