בית המשפט דחה את תביעת בעלי האג"ח של מרקסטון למנות נציג מטעמם

מרקסטון שילמה לבעלי האג"ח 11 מיליון שקל באיחור של כארבעה חודשים ■ מרקסטון נדרשת לשלם עוד כ-25 מיליון שקל עד אוגוסט 2015

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית המשפט דחה היום (ד') את הבקשה של מחזיקי האג"ח בפנומנל למנות בעל תפקיד מטעמם בחברה. בימים האחרונים, באיחור של כארבעה חודשים, הועבר לבעלי האג"ח התשלום על סך של כ-11 מיליון שקל. בחודש אוגוסט הקרוב אמורים במרקסטון לשלם לבעלי האגח עוד כ-11 מיליון שקל ועד אוגוסט 2015 הם אמורים לשלם לבלעי החוב עוד כ-14 מיליון שקל.

בית המשפט שאל את החברה למקור הכסף ובתשובה ציינו בחברה כי יש להם מקורות, אך לא פירטו. אחד המקורות עליו בונים במרקסטון הוא מכירת אחזקתם בפסגות (23%) כאשר כרגע הקונה היחיד הוא קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות. אייפקס מצידה לא ממהרת לרכוש את המניות שכן היא בעלת השליטה בפסגות. במצב שכזה, ועם דרישה בהולה למזומנים מצד מרקסטון, אייפקס נמצאת בעמדת רכישה נוחה מאד.

מקורבים למרקסטון ציינו כי "המוסדיים היו צריכים לקחת את ההסדר שהוצע להם, בטוחות ואפסייד, הם בחרו בהליך משפטי שכשל. כעת הם מבקשים את תנאי ההסדר אך מבחינת מרקסטון הוא איננו רלבנטי עוד. המוסדיים אינם מפעילים את שיקול הדעת המתאים מול מרקסטון אלא מונעים מחשבונאות אישית בלבד שבאה על חשבון העמיתים. דו הפרצופיות שלהם מתגלה במלואה כאשר מצד אחד הם מבקשים את התשלומים לעמידה בחוב ומצד שני בכובעם כבעלים במרקסטון הם מסרבים להזרים כסף לקרן, בתואנות מגוחכות. כנראה שהם מפעילים סטנדרט אחד כלפי בעלי הון וסטנדרט שני כלפי עצמם".

רון לובשצילום: מוטי קמחי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker