אי.די.בי פיתוח בדרך לפשרה לגבי הייצוגיות בעניין חלוקת הדיווידנדים

אי.די.בי מבקשת מהבנקים דחייה במגעים לגיבוש אמות מידה פיננסיות חדשות. דסק"ש במגעים עם ברונפמן ופישר לגבי גיבוש דירקטוריון חדש בשופרסל בהתאם לחוקי הריכוזיות

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אי.די.בי פיתוח דיווחה אתמול לבורסה כי היא נמצאת במגעים מתקדמים לגיבוש פשרה כוללת בקשר ל–2 בקשות שהוגשו על ידי משקיעים פרטיים לאישור תביעות נגזרות לגבי חלוקת דיווידנדים שביצעה לבעלי מניותיה בשנים 2010 ו-2011 בהיקף מצטבר של כ-442 מיליון שקל; זאת, במקביל להיערכותה לביצוע הנפקת זכויות לבעלי מניותיה בהיקף של לפחות 325 מיליון שקל לצורך עמידה בהתחייבויותיה ביוני־יולי הקרובים.

אם המגעים בעניין הפשרה, שאותם מובילים נאמני ההסדר אייל גבאי וחגי אולמן, יבשילו לכדי הסכם מחייב עשויה אי.די.בי פיתוח לקבל בחזרה מידי אי.די.בי אחזקות ומידי כלל ביטוח סכום שעשוי להגיע ל-50 מיליון שקל. כמו כן עידכנה אי.די.בי פיתוח כי פנתה לבנקים ולמוסדות פיננסיים המממנים את החברה בהיקף של כ-1.15 מיליארד שקל בבקשה לקבל דחייה כדי להגיע להבנות חדשות בקשר לעמידה בקובננטים שונים, ובעיקר בקשר לצורך לשמור על כריות מזומנים בגובה התשלומים ל-2 רבעונים עוקבים. ההבנות הנוכחיות שיש לחברה עם הבנקים בראשות הפועלים, אמורים להיבדק מחדש החל מפרסום הדו"ח של אי.די.בי פיתוח לרבעון השני של 2014 בסוף אוגוסט.

בנוסף, אי.די.בי מתחילה ליישם את החוק לצמצום הריכוזיות במשק בנוגע להרכב הדירקטוריון בחברות הבנות שהן שכבה שלישית ומטה. כך, דיסקונט השקעות המחזיקה בין השאר בכ-46% מקמעונית המזון שופרסל, דיוווחה כי היא מנהלת מגעים עם שותפתה, קבוצת ברונפמן־פישר המחזיקה בכ-19%. המגעים מתמקדים בגיבוש דירקטוריון על פי הדרישה להפחית את מספר הדירקטורים החיצוניים ולהגדיל את מספר הדירקטורים הבלתי תלויים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker