כלל ביוטכנולוגיה השלימה את מכירת אנדרומדה תמורת 20.5 מיליון דולר

החברה שבשליטת לן בלווטניק השלימה את העסקה למכירת הבעלות המלאה בחברת אנדרומדה לחברה הביוטק Hypherion שנסחרת בנאסד"ק בשווי של 517 מיליון דולר. הייפריון תשלם עבור אנדרומדה 12.5 מיליון דולר במזומן ותקצה לכלל ביוטכנולוגיה 313 אלף מניות ששווין הנוכחי הוא 8 מיליון דולר

יורם גביזון

חברת כלל ביוטכנולוגיה שבשליטת לן בלווטניק השלימה את העסקה למכירת הבעלות המלאה בחברת אנדרומדה לחברה הביוטק Hypherion שנסחרת בנאסד"ק בשווי של 517 מיליון דולר. הייפריון תשלם לכלל ביוטכנולוגיה עבור אנדרומדה סכום של 12.5 מיליון דולר במזומן ותקצה לכלל ביוטכנולוגיה 313 אלף מניות ששווין הנוכחי הוא 8 מיליון דולר.

התמורה תכלול גם סכום של עד 120 מיליון דולר כתלות בעמידה באבני דרך שקשורות בפיתוח התרופה DiaPep277 לטיפול בסוכרת נעורים ורישומה במדינות שונות. התשלום הראשון אמור להתקבל עם הגשת הבקשה לרישום התרופה בארה"ב או באירופה.

כלל ביוטכנולוגיה עשויה לקבל גם עד 430 מיליון דולר כתלות בעמידה באבני דרך שקשורות במכירותיה של התרופה אם תאושר לשווק. התשלום הראשון מבין אבני דרך אלו ישולם כאשר התרופה DiaPep277 תגיע למכירות גלובליות שנתיות נטו של 450 מיליון דולר.

לן בלווטניקצילום: בלומברג

כלל ביוטכנולוגיה תקבל בנוסף תמלוגים בשיעור של 10% בגין מכירות שנתיות של התרופה בסכום של עד 300 מיליון דולר ותמלוגים בשיעור של עד 17% עבור מכירות שנתיות של מעל 1.2 מיליארד דולר. החברה תקבל תמלוגים של 25% בחלק מהטריטוריות.

הייפריון היא חברה שמתמחה במחלות יתום, כלומר מחלות שמספר החולים בהן בארה"ב נמוך מ-20 אלף. הייפריון משווקת כיום שתי תרופות יתום: RAVICTI, שמיועדת לטיפול בחולים שסובלים ממחלה גנטית שגורמת להיעדרו של אנזים שאחראי על סילוק החנקן מהדם וגורמת לשיעורי אמוניה גבוהים בדם, שעלולים להגיע לגרום לפגיעה מוחית קומה ומוות.

התרופה השניה היא BUPHENYL, המיועדת לאותה התוויה. החברה תתחלק בתמורה מעסקת המכירה של אנדרומדה עם חברת טבע ועם חברת ידע שהיא חברת מסחור הקנין הרוחני שנוצר במכון ויצמן. כלל ביוטכנולוגיה תשלם לטבע חלק מתמורת העסקה ומהתשלומים העתידיים שתקבל עבור מכירת אנדרומדה עד לסכום של 72 מיליון דולר, לאחר שרכשה מטבע את החזקתה באנדרומדה בסוף פברואר 2014.

כלל צפויה לרשום רווח הון בגין מכירת הבעלות המלאה לאחר שתקבל הערכה של השווי ההוגן של תוחלת התמורה המתואמת לסיכון שהיא אמורה לקבל מהייפריון עבור העסקה. בכלל ביוטכנולוגיה הביעו, עם החתימה על מזכר ההבנות למכירתה של אנדרומדה בסוף אפריל 2014, שביעות רצון מהעסקה למרות התמורה הנמוכה יחסית במזומן וציינו כי הייפריון התחייבה לממן את מלוא העלות של הניסוי המאמת שבוחן את יעילותה של DiaPep277 ב-474 חולים בגילי 20 עד 45 שאובחנו באחרונה בסוכרת נעורים. תוצאות הניסוי אמורות להתפרסם ברבעון הראשון של 2015. זאת לעומת ההסכם הקודם שהיה לאנדרומדה עם טבע לפיו טבע התחייבה לממן שני שליש מעלות הניסוי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker