עסקה יצירתית |

האם ייני יצליח להעביר את השליטה בגרינסטון לגלובל פאוור?

באמצעות העסקה ייני לא יאבד את השליטה באולטרה אקוויטי, ישאיר בבעלותו את נכסי גרינסטון וישלם את החוב ללידר ■ הכדאיות לבעלי מניות גרינסטון קצת פחות מובנת, שכן העסקה תדלל אותם, והם לא יוכלו להנות מקופת המזומנים שהיתה אמורה להיות מחולקת להם על ידי דיווידנד

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

האם בעלי המניות בחברה הציבורית גרינסטון - שהינה חלק - יאשרו את עסקת בעלי העניין שתדלל אותם כבעלי מניות ותותיר אותם ללא נכסים? לפי העסקה לחברת גלובל פאוור הנשלטת על ידי אהוד בן ש"ך וניסן כספי ותרכוש את החברות הבנות של גרינסטון.

בדיווח למשקיעים הוסבר ראשית כי כחלק בלתי נפרד מעסקת הרכישה תמוזג פעילות גלובל פאוור לגרינסטון: גרינסטון תרכוש את מלוא הונה המונפק של גלובל פאוור, העוסקת בייזום, הקמה ניהול והפעלה של תחנות כוח על בסיס גז טבעי וביו גז. תמורת הרכישה תתבצע הקצאה של מניות השליטה בגרינסטון לבעלי מניות גלובל פאוור - שכבר תכלול בתוכה את פעילות KCPS בתחום תחנות הכוח - פעילות שתאוחד לתוך החברה לפני סגירת העסקה.

בתמורה להכנסת נכסי גלובל פאוור, יוקצו לה מניות בשווי 150 מיליון שקל (או בשווי 75% מסכום הערכת השווי שתיערך בעתיד לגלובל פאוור, לפי הנמוך מביניהם, חלקי מחיר למניה של 0.5937 שקל).

ירון ייניצילום: תומר אפלבאום

בנוסף, גלובל פאוור תרכוש את השליטה בגרינסטון מאולטרה אקוויטי. הכוונה לרכישת 54.23% ממניות גרינסטון בתמורה ל 39.5 מיליון שקל. בין הצדדים נקבעה נוסחת פיצוי: אם תוך שנה ממועד השלמת העסקה לא יצטבר בקופת גרינסטון סכום של 60 מיליון שקל אולטרה אקוויטי תפצה את בעלי המניות של גלובל פאוור בסכום נוסף.

תזרים המזומנים החזוי שפירסמה החברה ב-1 במאי מצביע על כך כי קיים סיכוי קלוש שבעוד שנה יוותרו בקופת גרינסטון 60 מיליון שקל שכן החברה חזתה שבקופתה יהיו 12 מיליון שקל (ללא הדיווידנד של 30 מיליון שלא יחולק).

בשביל שייני יוכל להישאר בעל השליטה בחברת אולטרה אקוויטי - שנחשבת לחברת חדלת פירעון עם הערת עסק חי - ישולם ללידר חוב של 16.5 מיליון שקל. ראשית הוסכם כי כבר ב-17 ביוני תשלם גלובל פאוור 10.5 מיליון שקל ללידר החזקות. יתרת החוב - 6 מיליון שקל - תשולם ללידר עד ל-30 בנובמבר.

חלק שלישי הינו כי אולטרה אקוויטי תרכוש לפי סכום לא ידוע את החזקותיה של גרינסטון בחברות הבנות צמיחה וגפן פרוטולוגיק. בחלק הרביעי גרינסטון תעמיד לגלובל פאוור הלוואה בסך של 24 מיליון שקל לתקופה של 4 שנים, לטובתה ישועבדו חלק מהמניות בגרינסטון והזכויות לקבלת דיווידנד.

למה העסקה טובת לבעל השליטה ייני?

באמצעות עסקה זו ייני לא יאבד את השליטה באולטרה אקוויטי, יזכה להשאיר תחת בעלותו את נכסי גרינסטון וישלם את החוב ללידר ממנה רכש את גרינסטון לפני כשנה תמורת 57.2 מיליון שקל, כאשר כעת הוא מוכר אותה בתמורה ל-39 מיליון שקל. הכדאיות הכלכלית לבעלי המניות של גרינסטון קצת פחות מובנת, שכן העסקה תדלל אותם, הם לא יוכלו להנות מקופת המזומנים שהיתה אמורה להיות מחולקת להם על ידי דיווידנד בסך 30 מיליון שקל אותו כבר אישר בית המשפט וללא נכסי החברות הבנות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker