סאני למשקיעים: "הסדר החוב בלתי ישים לאור המחלוקת בין סקיילקס לסמסונג"

לטענת סאני, המחלוקות גרמו לשינוי מהותי בהנחות ובתנאי היסוד של הצעת ההסדר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

שבועיים לאחר שהמומחה מטעם בית המשפט המליץ למחזיקי אגרות החוב בסאני להעדיף הסדר חוב על פני פירוק, הודיעה היום (ג') החברה הנשלטת על ידי אילן בן דב למשקיעים כי אינה עומדת לבקש מבית המשפט לאשר את ההסדר.

בדיווח לבורסה ציינה סאני כי "ההסדר הפך בלתי ישים לאור המחלוקות הטכניות והמסחריות שהעמיקו לאחרונה בין החברה הבת סקיילקס לבין סמסונג הקוריאנית".

להערכת סקיילקס, עלולה להיות למחלוקות השפעה מהותית לרעה על יכולתה של החברה לעמוד ביעדיה על פי הסכם ההפצה מכוחו היא מפיצה טלפונים ואביזרים של סמסונג.

"המחלוקות בין סמסונג לסקיילקס גרמו לשינוי מהותי בהנחות ובתנאי היסוד של הצעת ההסדר באופן שקיום ההצעה במתכונתה הנוכחית הפך לבלתי ישים ועל כן דירקטוריון החברה החליטה כי בשל זה ועד לשינוי הנסיבות יש לעכב את יישום הצעת ההסדר ולא לבקש את אישור בית המשפט לה", נכתב עוד בהודעה.

אילן בן דבצילום: אייל טואג

בחודש שעבר, יום לפני ההודעה המשמעותית של סקיילקס על ההרעה ביחסים מול סמסונג העולמית, פירסם רו"ח יואב כפיר את מסקנותיו לגבי הסדר החוב שהיה אמור להסדיר חוב כולל של 304 מיליון שקל, מתוכו מחזיקים בעלי האג"ח כ-269 מיליון שקל ובנק מזרחי כ-28 מיליון שקל. המומחה נתן אור ירוק להסדר תחת שלושה תיקונים עיקריים: אי מתן פטור מתביעות לבן דב, מנגנון העמדה לפירעון מיידי אם יהיה שינוי בשליטה ומנגנון פיצוי למחזיקים במקרה של השבחת החברה.

במסגרת ההסדר היו אמורים להיפרס החובות למחזיקים באמצעות הנפקת סדרות אג"ח חדשות הכוללות מרכיב ריבית נדחה, ולהיפרע מ-4.5 שנים לאחר מועד אישור ההסדר. השליטה היתה אמורה להישאר בידי בן דב, שהתחייב לסעיף אי תחרות בכל הנוגע לפעילות סמסונג. כמו כן, בן דב הסכים להעניק תרומת בעלים של 4 מיליון שקל וכן דחיית חוב כלפיו מצד החברה בסך 10 מיליון שקל עד לאחר שיתר הנושים יקבלו את כספם. פטור מתביעות יוענק באופן מיידי לדירקטורים ולנושאי המשרה, אך בניגוד להסכמות הקודמות ולדרישתו, בן דב לא אמור היה לקבל כל פטור.

סאני שסיימה את הרבעון הראשון של 2014 עם הפסד של 14 מיליון שקל, גירעון בהון עצמי של 609 מיליון שקל וגירעון בהון חוזר של 404 מיליון שקל, כאשר שלט הפירוק מעל צווארה מתנוסס כבר מעל לשנה.

עד כה בן דב היה היחידי שניהל את הקשר מול סמסונג הקוריאנית, כאשר הטקטיקה שלו היתה כי בלעדיו חוזה ההפצה מול סמסונג יתפוגג. טקטיקה זו גרמה למחזיקים באיגרות החוב של סקיילקס, שיכלו כבר בשנה שעברה להשתלט על החברה, להשאיר אותו כבעל שליטה ללא שהכניס את היד לכיס והביא תרומת בעלים מהותית.

החברה הבת סקיילקס הודיעה בדוחות האחרונים כי היא נדרשת להסדר חוב נוסף כאשר מחזיקי אגרות החוב הפרטיים המחזיקים בחוב של כ-350 מיליון שקל בסדרות הלא מובטחות של החברה, נפגשו לאחרונה באופן פרטי והחליטו כי הם מעוניינים להעמיד את החוב לפירעון מידי ולהשתלט על החברה.

מחזיקי אגרות החוב בשאר הסדרות כבר הודיעו על אסיפות דחופות אשר ידונו בצעדים הבאים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker