לובש למשקיעי מרקסטון: הזרימו 95 מ' ד' לקרן; המוסדיים הישראלים מתנגדים

המשקיעים הישראלים בקרן התארגנו לפעול כנגד הדרישה של מנהל הקרן רון לובש: "לא רק שהקרן לא פירסמה דו"חות, אלא עכשיו היא דורשת לקבל עוד כסף"

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

קרן מרקסטון פנתה אמש במכתב למחזיקי היחידות בדרישה כי יעבירו לה 95ֿ מיליון דולר, אחרת יאבדו את אחזקותיהם בקרן. זאת, על אף שמרקסטון לא פירסמה את דו"חותיה למשקיעים. המשקיעים הישראלים בקרן התארגנו לפעול כנגד הדרישה להזרמת הכסף.

מנהל הקרן רון לובש התייעץ עם מועצת המשקיעים של הקרן, המורכבת מ-7 המשקיעים הגדולים, ועידכן אותה בנושא. לובש ציין כי הקריאה להזרמת כסף היא האופציה היחידה שתאפשר לנהל את מכירת הנכסים באופן מיטבי, תוך מקסום ההחזר למשקיעים. לפי הערכות, כל האופציות האחרות עלולות לפגוע באופן קשה בנכסים וביכולת להובילם למכירה מסודרת ונכונה.

על פי תקנון הקרן, משקיע שיבחר שלא להשתתף בקריאה ולהזרים את חלקו, יאבד את יחידת ההחזקה שלו בקרן. היענות מיטבית לקריאה תוביל, בין היתר, לעיבוי הצוות הניהולי לצורך האצת תהליכי המכירה וסיומם בתוך 12 חודשים.

מנהל הקרן רון לובשצילום: עופר וקנין

המשקיעים הישראלים בקרן, שלא אהבו את את דרישתו של לובש, אמרו כי "לא רק שהקרן לא פירסמה דו"חות, אלא עכשיו היא דורשת לקבל עוד כסף. והשאלה היא האם ניתן לקבל תשואה הולמת על הכסף החדש שיוזרם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker