המגמה החיובית נמשכת: גיוסים של 5.5 מיליארד שקל בקרנות המסורתיות במאי

התשואה הממוצעת של הקרנות במאי היתה 0.73%; האפיק הפודה של השנה, קרנות כספיות, איבד 2.3 מיליארד שקל

דרור רייך

תעשיית קרנות הנאמנות המשיכה גם במאי את המגמה החיובית בה מתחילת השנה, עם גיוסים של 5.5 מיליארד שקל בקרנות מסורתיות. מתחילת השנה גייסה תעשיית הקרנות 26.5 מיליארד שקל, כולל צמיחה של כ-10% מנכסים.

המשך הגיוסים נובע מהתשואות הגבוהות שמהן נהנו עד היום משקיעי הקרנות, לעומת הריבית הנמוכה בפיקדונות. כל האפיקים הניבו במאי תשואה חיובית, והתשואה הממוצעת בחודש החולף הסתכמה ב–0.73%. מתחילת השנה הניבו הקרנות בממוצע תשואה של 2.71%.

נכסי תעשיית קרנות הנאמנות שברו במאי שיא והסתכמו בכמעט 260 מיליארד שקל. רק לפני שנתיים נכסי התעשייה הסתכמו ב–151 מיליארד שקל בלבד - גידול של 72% בתוך שנתיים.

האפיקים המגייסים ביותר במאי היו אג"ח בארץ כללי - 2.9 מיליארד שקל; ואג"ח מדינה - 1.8 מיליארד שקל. האפיק הפודה של השנה, קרנות כספיות, סיים גם את מאי עם פדיונות גבוהים של 724 מיליון שקל. מתחילת השנה איבד אפיק זה 2.3 מיליארד שקל.

הובילו את הגיוס בקרנות המסורתיות. בניין פסגות בשדרות רוטשילד בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

במאי נרשמה גם עלייה חדה בגיוסים לקרנות המחקות. הבולטות הן קרנות מחקות על מדדי אג"ח קונצרניות (250 מיליון שקל) וקרנות מחקות על מדדי אג"ח מדינה (240 מיליון שקל).

את הגיוס בקרנות המסורתיות הוביל פסגות, שגייס 595 מיליון שקל. אחריו נמצא ילין לפידות, שגייס 593 מיליון שקל. באלטשולר שחם גייסו 509 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker