עסקת כלל ביטוח על סף ביטול: סלינגר לא תחזיר תשובה עד מחר

המשקיעים הסינים הודיעו לאי.די.בי כי אם לא יקבלו אינדיקציות חיוביות מהאוצר עד מחר, הם לא יפקידו 150 מיליון שקל - והעסקה תתבטל ■ העסקה אמורה לשפר את הנזילות של אי.די.בי בצורה משמעותית ולהזרים לה כ-2.6 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר

המפקחת על הביטוח ושוק ההון במשרד האוצר, דורית סלינגר, עידכנה היום את קבוצת הרוכשים הפוטנצאליים של כלל ביטוח בראשות לי האפינג הסיני כי לא תינתן עד מחר תשובה לגבי היתר שליטה בכלל ביטוח. בעקבות כך, המשקיעים הסינים עידכנו את בעלת השליטה בכלל ביטוח, אי.די.בי פיתוח, כי הם מנסים לקבל מהאוצר אינדיקציות האם יינתן בסופו של דבר היתר השליטה בתנאי כזה או אחר שבו הם יידרשו לעמוד.

במקרה שהאוצר לא יתן אינדיקציות חיוביות, המשקיעים הסינים הודיעו כי לא יפקידו מחר את הסכום הנוסף של 150 מיליון שקל, ובהתאם לכך יבטלו את העסקה. כלומר, נותרו 24 שעות שבהן יתברר סופית האם העסקה תצא לפועל - עסקה שאמורה לשפר את הנזילות של אי.די.בי בצורה משמעותית ולהזרים לה כ-2.6 מיליארד שקל.

המשקיעים הסינים החליטו למעשה שהם לא מוכנים לקחת סיכון ולהפקיד 150 מיליון שקל בידי נאמני הסדר החוב באי.די.בי אחזקות, אייל גבאי וחגי אולמן. אם הסכום יופקד אך הסינים לא יקבלו את היתר השליטה, או יחליטו לא להשלים את העסקה, סכום זה יחולט מהם החל מסוף יוני. זאת, נוסף לקנס של 150 מיליון שקל שעליו סיכמו הצדדים בעבר. כלומר, המשקיעים הסינים היו מסכנים סכום של 300 מיליון שקל. 

דורית סלינגרצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker