כיל תפריש 135 מיליון דולר ברבעון השני בעקבות ההפסד בבוררות התמלוגים

כיל מדגישה כי הסכום הסופי שייפסק בידי הבוררים בתום השלב השני של הבוררות עשוי להיות שונה מסכום ההפרשה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת כיל שבשליטת החברה לישראל תבצע הפרשה של 135 מיליון דולר נטו בדו"חות לרבעון השני. החלטת דירקטוריון החברה מאתמול התקבלה לנוכח פסיקת הרכב בוררות בראשות השופטת בדימוס, טובה שטרסברג כהן, ולפיה על כיל לשלם תמלוגים למדינה על מכירת מוצרי המשך שמיוצרים בידי חברות שבשליטתה בישראל ובחו"ל.

המדינה תבעה מכיל בבוררות שהסתיימה לפני שבועיים 265 מיליון דולר, כולל תשלום של 170 מיליון דולר, בגין מוצרי ההמשך על בסיס ברום. הסכום שתפריש כיל מתייחס ליישום פסק הבוררות החלקי בגין השנים 2000 עד הרבעון הראשון של 2014 וכולל ריבית ומנוכה השפעת המס. כיל מציינת שפסק הבוררים חלקי, משום שהבוררים עדיין לא קבעו את התחשיבים הכספיים ליישום הפסק. לפיכך, ההפרשה מבוססת על הנחות שונות שעשתה כיל בהתאם לאופן שבו היא מבינה את חישוב התמלוגים שנובע מספק הבוררות.

כיל מדגישה כי הסכום הסופי שייפסק בידי הבוררים בתום השלב השני של הבוררות עשוי להיות שונה מסכום ההפרשה. כיל מציינת שמפעלי ים המלח, שהיא חברה בבעלותה המלאה של כיל, שילמה למדינת ישראל תמלוגים של 10.3 מיליון דולר בגין מכירות ברום ב–2013. היא מציינת כי בהתאם להנחות שלפיהן בוצעה ההפרשה של 135 מיליון דולר, היתה נדרשת לשלם תוספת תמלוגים של 11.4 מיליון דולר לפני השפעת המס בגין מוצרי ההמשך.

מפעלי האשלג בים המלחצילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום