מיקרומדיק הגישה 3 בקשות פטנט לגילוי תופעות לוואי לחולי סרטן מח העצם

בתום ניסוי אותרו מספר סמנים גנטיים חדשים, בעלי פוטנציאל גבוה לחזות את הסיכון לפתח נמק של עצמות הלסת; סטיבן איתן "אין כיום בשוק שיטה לזיהוי האוכלוסייה הנמצאת בסיכון לפיתוח התופעה"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

מניית מיקרומדיק שבשליטת ביולייט ‏(29%‏) זינקה היום (ג') במסחר באחד העם ב-3.4% במחזור גבוהה מהממוצע. הסיבה: החברה המתמחה בפיתוח של פתרונות ייחודיים בתחום הזיהוי מוקדם של מחלות פרסמה כי מממצאי הניסוי הקליני שבוצע על ידה בחולי מיאלומה נפוצה (סרטן מח העצם) אותרו מספר סמנים גנטיים חדשים, בעלי פוטנציאל גבוה לחזות את הסיכון של חולי הסרטן לפתח תופעת לוואי חמורה הגורמת לנמק של עצמות הלסת כתוצאה מטיפול בתרופות מסוג ביספוספונטים.

תופעת הלוואי הקשה נגרמת כתוצאה מטיפול בתרופות מסוג ביספוספונטים הניתנות בעיקר לחולי סרטן גרורתיים ולחולי אוסטיפורוזיס. במיקרומדיק מקווים כי אשרור הממצאים יוביל לבחינת האפשרות להרחיב את הבדיקה גם לזיהוי הסיכון בחולות סרטן השד, בחולים במחלות סרטן נוספות ובחולי אוסטיאופורוזיס.

בעקבות ממצאים אלו הגישה מיקרומדיק שלוש בקשות פטנט חדשות בהקשר לסמנים החדשים שנתגלו. כמו כן, נערכת החברה לביצוע בדיקה חוזרת עבור הממצאים שהתגלו על מדגם בלתי תלוי של דגימות.

סטיבן איתן, מנכ"ל מיקרומדיק, אמר כי "אין כיום בשוק שיטה אפקטיבית לזיהוי האוכלוסייה הנמצאת בסיכון מוגבר לפיתוח תופעת הלוואי. להערכתנו, התוצאות המוצלחות מקדמות אותנו להבאת ערכת דיאגנוסטיקה ראשונה לאבחון פרופיל גנטי אשר מגדיל את הסיכון של חולי סרטן ואחרים לפתח את התופעה ויכולה לשמש כלי חשוב לאבחון האוכלוסייה הגדולה המיועדת לטיפול בביספוספונטים בטרם קבלת הטיפול".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker