אורמת השלימה מימון לפרויקט הגיאותרמי הגדול אי פעם

פרויקט סרולה באינדונזיה, שהיקפו 1.2 מיליארד דולר, יגדיל את צבר ההזמנות לשיא של 375 מיליון דולר ■ אורמת צפויה לזקוף ממנו הכנסות מאמצע 2014 ■ דיתה ברוניצקי: סרולה יבטיח פעילות רבה במגזר המוצרים בשלוש השנים הקרובות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

אורמת טכנולוגיות ושותפיה לפרויקט הגיאותרמי הגדול אי פעם, השלימו את חבילת המימון לפרויקט בסכום של 1.17 מיליארד דולר. קונסורציום החברות שבו מחזיקה אורמת טכנולוגיות ב–12.75% מהזכויות, יקים באתר סרולה (Sarulla) שבאינדונזיה תחנת כוח גיאותרמית שהספקה הוא 330 מגה־ואט.

התחנה תמכור את החשמל שייוצר בתחנת הכוח לחברת החשמל הלאומית של אינדונזיה על פי חוזה ל–30 שנה בהיקף מכירות מוערך של 180 מיליון דולר בשנה. הכנסות אלו משקפות מחיר של 65.6 דולר למגה־ואט - 17% פחות מהמחיר הממוצע שלפיו מכרה אורמת טכנולוגיות חשמל ב–95 מיליון דולר ברבעון הראשון.

הסגירה הפיננסית של הפרויקט מאפשרת לחברה לצרף לצבר ההזמנות סכום של 254 מיליון דולר, שמייצג את השווי הכספי של הציוד, בעיקר ממירי חום לאנרגיה, שהחברה תספק לפרויקט.

בעקבות צירופו של הפרויקט בסרולה גדל צבר ההזמנות של החברה לשיא של 375 מיליון דולר, בהשוואה ל–120 מיליון דולר ביום פרסום התוצאות הכספיות לרבעון הראשון של 2014.

אורמת טכנולוגיות צופה שתזקוף הכנסות מפרויקט סרולה החל במחצית השנייה של 2014. החברה העריכה בסקירת הדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2014 כי הכנסותיה מפרויקט זה יסתכמו ב–36 מיליון דולר ב–2014.

הפרויקט ימומן בידי קבוצת בנקים בראשות Japan Bank for International Cooperation ו–Asian Development Bank ועוד שישה בנקים. הפרויקט ייבנה בשלושה שלבים של 110 מגה־ואט כל אחד. ההפעלה המסחרית של השלב הראשון צפויה ב–2016, ושני השלבים הנותרים בהפרש של 18 חודשים כל אחד מהשלב שלפניו.

שותפיה של אורמת לפרויקט הם חברת האנרגיה האינדונזית Medco, שמחזיקה ב–37.25% מהפרויקט, חברת ההשקעות והסחר היפנית Itochu וחברת החשמל היפנית Kyushu Electric - שמחזיקות כל אחת ב–25% ממנו. שני הבנקים שמובילים את הקונסורציום ייתנו הלוואות ישירות לחברת הפרויקט, והבנק היפני, שמתפקד כחברה לביטוח סיכוני סחר חוץ, ייתן את הערבויות בגין הסיכון הפוליטי להלוואות שייקחו הבנקים למימון הפרויקט.

דיתה ברוניצקי, מנכ"לית אורמת טכנולוגיות, ציינה כי העובדה שהחברה תספק את הציוד לפרויקט הגיאותרמי הגדול שהוקם אי פעם מעידה על העליונות הטכנולוגית של החברה. לדבריה, רמת השיא של צבר ההזמנות מבטיחה רמה גבוהה של פעילות בשלוש השנים הקרובות במגזר המוצרים שבו אורמת מספקת ציוד ושירותי הקמה לתחנות כוח גיאותרמיות שבבעלות אחרים. המכירות של מגזר זה הסתכמו ב–200 מיליון דולר ב–12 החודשים האחרונים.

דיתה ברוניצקיצילום: עופר וקנין

תגובות