נחתמה עסקת תנובה: נמכרה לסינים לפי שווי של 8.6 מיליארד שקל

אייפקס מסכמת השקעה של יותר מ-6 שנים בתנובה ברווח פטור ממס של כ-4 מיליארד שקל ■ שותפתה של אייפקס בתנובה, מבטח שמיר, עדיין לא הצליחה להגיע להבנות סופיות עם ברייטפוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

עסקת מכירת תנובה לחברת המזון הסינית ברייטפוד נחתמה הערב. ברייטפוד רכש מקרן אייפקס את השליטה (56%) בתנובה, לפי שווי של כ-8.6 מיליארד שקל. 

התמורה הסופית שתקבל אייפקס תלויה בשאלה האם ברייטפוד תגיע להבנות עם הבנקים לאומי והבינלאומי, באשר לכניסה לנעליה של אייפקס בהלוואה בהיקף של 1.8 מיליארד שקל. אייפקס, שמנוהלת בישראל בידי זהבית כהן, תסכם השקעה של יותר מ-6 שנים ברווח פטור ממס של כ-4 מיליארד שקל.

שותפתה של אייפקס בתנובה, מבטח שמיר, עדיין לא הגיעה להבנות סופיות עם ברייטפוד באשר למכירת אחזקותיה (21%) בחברה. בעל השליטה במבטח שמיר, מאיר שמיר, שוהה כעת בניו יורק, ואמור לשוב לארץ בסוף השבוע, אז יסוכמו סופית התנאים מול הסינים. החתימה הסופית על העסקה אמורה להתבצע במהלך הלילה, או מחר (ה') בבוקר.

בכירים בחברת ברייטפוד הסינית בת"אצילום: דודו בכר

משלחת של ברייטפוד בראשות סמנכ"ל הכספים של הקבוצה, שוהה בישראל בימים אלו. מדובר באחת מעסקות המכירה הגדולות שבוצעו בישראל בשנים האחרונות. את קרן אייפקס ייצג משרד עורכי הדין הרצוב, פוקס, נאמן, ובמשרדם גם נחתמה העסקה. את העסקה יזמו רואי החשבון ארז סופר וירדן זילבר ממשרד רואי החשבון BDO. את ברייטפוד ייצגו סיטי בנק ומשרד עורכי הדין פישר, ברק, חן ומשרד עורכי הדין הבריטי פרשפילד.

בעקבות השלמת העסקה, תמשיך תנובה להיות חברה פרטית, שכן תוכניותיה של אייפקס להנפיק אותה בבורסה בתל אביב, לא ייצאו כעת אל הפועל.

זהבית כהןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker