מיכאל רוכוורגר

שופט בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין אישר אתמול את בקשת שכר הטרחה המעודכנת של נאמני הסדר החוב בחברת אי.די.בי אחזקות, אייל גבאי ועו"ד חגי אולמן. גבאי מונה ב–29 בינואר 2013 על ידי בית המשפט כמומחה לבחינת הסדר חוב באי.די.בי אחזקות, וביוני 2013 גם כמומחה כלכלי באי.די.בי פיתוח. אולמן מונה על ידי בית המשפט כמשקיף באי.די.בי אחזקות ובאי.די.בי פיתוח.

במקור ביקשו גבאי ואולמן שכר טרחה שבמקרה של התממשות תרחישים שונים עשוי היה להגיע לעד 18 מיליון שקל, כלומר כל אחד מהם היה מקבל עד 9 מיליון שקל. ואולם אחרי שנושי אי.די.בי אחזקות התנגדו לגובה השכר, ביקשו השניים סכום נמוך יותר, שעשוי להגיע לעד 14 מיליון שקל. את הבקשה המעודכנת אישרו כ–70% מנושי אי.די.בי אחזקות, כולל בנק לאומי. גבאי ואולמן נטלו חלק פעיל בגיבוש הסדר חוב באי.די.בי אחזקות, וסייעו רבות לכך שהיקף התספורת שספגו נושי אי.די.בי אחזקות הצטמצם לכ–30% בלבד.

כמעט כל בקשות הנאמנים אושרו

אולמן, גבאי, אלשטיין ובן משהצילום: מוטי מילרוד

הבקשה המעודכנת של גבאי ואולמן מתייחסת לכמה רכיבים: רכיב המזומן, רכיב מנייתי ורכיב תביעות. רכיב המזומן מתייחס ל–0.7% מהיקף המזומנים שיקבלו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות במסגרת הסדר החוב - סכום של 450 מיליון שקל. מתוך סכום זה, 150 מיליון שקל מצויים בקופת אי.די.בי אחזקות, ועוד 300 מיליון שקל אמורים להיות מוזרמים על ידי הבעלים החדשים אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. ההיקף של רכיב זה בשכר מגיע לכ–3.14 מיליון שקל לשני הנאמנים ביחד.

הרכיב המנייתי מתייחס ל–0.7% מהחלק של נושי אי.די.בי אחזקות במניות אי.די.בי פיתוח שיוקצו להם לאחר ההסדר (שיעורן הסופי ייקבע לאחר שיתברר סופית אם עסקת מכירת מכירת כלל ביטוח תושלם או לא). החלק המנייתי עשוי להגיע לכ–5.3 מיליון שקל. החלק השלישי מתייחס לחלקם של הנאמנים מהתמורה שעשויה להתקבל לידי נושי אי.די.בי אחזקות בגין תביעות עתידיות כנגד נושאי משרה, והשכר בגין חלק זה עשוי להגיע לכ–5.45 מיליון שקל.

השופט אורנשטיין אישר כמעט את כל סעיפי השכר ששני הנאמנים ביקשו, מלבד הדרישה שאם הטיפול בתיק אי.די.בי לא יסתיים עד ינואר 2017, השניים יקבלו שכר לפי שעת עבודה בפועל - שכיום מוערך ב–800 שקל לשעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker