ערן אזרן

שנה לאחר קריסתה של חברת הנדל"ן והספנות קמור - מגיעה התביעה הייצוגית: עוה"ד אמיר שאשא וליאור צמח, ממשרד צמח-שאשא, הגישו למחלקה הכלכלית בביהמ"ש המחוזי בתל אביב בקשה לתביעה ייצוגית של 44 מיליון שקל כנגד חברי דירקטוריון ובעל השליטה בקמור. בבקשה לתביעה, המוגשת בשם מחזיקי אג"ח ו' ואג"ח ח', נטען בין היתר כי הדירקטוריון פירסם מצגי שווא בנוגע ליכולתה של החברה לעמוד בחובותיה - ובכך הטעה את ציבור המשקיעים.

התביעה מופנית כנגד כלל חברי דירקטוריון קמור, הכולל לא מעט "כוכבים". דני ברנר עצמו שכיהן כיו"ר הדירקטוריון, שלט בקמור באמצעות החברה האם אגרי (שנכנסה בעצמה להסדר נושים). בנוסף, נתבעת הדירקטוריות אירית אילוז - סמנכ"לית הכספים של חברת אמפל, בשליטת יוסי מימן, שנכנסה להסדר חוב והסבה "תספורת" של עשרות אחוזים למשקיעים; פנחס בוכריס, לשעבר מנכ"ל בזן (בתי זיקוק לנפט) שסובלת מקשיים תזרימיים וחתמה בנובמבר על הסדר חוב עם הבנקים הממנים שלה.

דני ברנרצילום: טס שפלן

עוד נתבעים: גדעון סיטרמן, שיכהן עד לאחרונה כיו"ר נמל אשדוד; אברהם נתן – בין היתר יו"ר רשות השידור לשעבר, חבר מרכז ליכוד ויו"ר קשת כיום; אלינב יעקב – המכהן כדירקטור בשורת חברות ציבוריות; מרדר מנחם – דירקטור בשותפות חיפושי הגז של הלמן-אלדובי הזדמנות ישראלית; וד"ר גלנדר הדס - ראש המחלקה לחשבונאות בבית הספר למנהל עסקים שבמכללה למינהל.

על פי הנטען בתביעה, במשך השנתיים שקדמו למועד חדלות הפירעון של קמור, קבעו חברי הדירקטוריון, פעם אחר פעם ומדי רבעון, כי אין לחברה קשיי נזילות, וכי בטווח של שנתיים אין חשש סביר שלא תעמוד בהתחייבויותיה. ואולם, טוענים התובעים, ההצהרה "התנפצה לרסיסים" תוך פחות מחודשיים, וזאת לאחר שהנהלת החברה מסרה שאין ביכולתה לפרוע את תשלומי הריבית והקרן של האג"ח שהנפיקה החברה.

לשיטת התובעים, "המצג השקרי הבוטה והמתמשך של דירקטוריון החברה, גרם לאג"ח החברה להיסחר במרבית התקופה במחירים גבוהים ויציבים יחסית. מחירים המשקפים את תחושת הביטחון המוטעית של הציבור לנוכח ההצהרות המרגיעות והאופטימיות להפליא של דירקטוריון החברה, אשר נסתברו לימים כהצהרות שווא וכהטעיה בוטה של הציבור". בין אוגוסט 2012 ליוני 2013 צנחו האג"ח מסדרה ו' ומסדרה ח' של קמור ב-64% ו-43%, למחיר של 34.39 אג' ו-50 אג' לכל 100 אג' ערך נקוב בהתאמה.

הדרך לקריסה

קמור, שחייבת לבעלי האג"ח 75 מיליון שקל, סבלה טרם הקריסה מהירידה החדה במחירי ההובלה הימית בשל המשבר העולמי, ירידה ברווחיותה של החברה הבת לשעבר קמור מוטורס (יבואנית ב.מ.וו לישראל שנמכרה לדלק מוטורס בכ-210 מיליון שקל ביולי 2011), וממשבר הנדל"ן שפקד את יבשת אירופה. שווי השוק של החברה, שהחזיקה ערב הפירוק בכ-37 נכסים מניבים ובצי המונה חמש אניות, הגיע בשיאו ליותר מחצי מיליארד שקל, אך צנח לכ-40 מיליון שקל. כיום, מניות קמור בהשעיית מסחר.

מלבד החוב לבעלי האג"ח, קמור הייתה חייבת עוד כ-90 מיליון שקל לבנק הפועלים, כך שסך חובותיה וחובות החברה האם אגרי לבנק הסתכמו בכ-150 מיליון שקל. על רקע החוב הכבד והחשש לפירעון החוב, בפברואר 2013 חילט בנק הפועלים פיקדון בנקאי של קמור – וירה בכך את יריית הפתיחה להסדר החוב. ואולם, הניסיונות להגיע להסדר כשלו – ובית המשפט מינה את עו"ד עדי פוגל וחגי אולמן למפרקים של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker