מפרקים זמניים מונו לחברה נוספת של חיליק טפירו; החזיקה בנכסים של "קרן אור"

המפרקים הזמניים של "קרן אור" הגישו בקשה לפירוק חברת קפיטל פרופיט שבבעלותו של חיליק טפירו ■ הערכה: חלק מכספי "קרן אור" הועברו אליה ישירות ולא כהלוואה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

המפרקים הזמניים של חברת ט.ב. מתקדמים בכספים (קרן אור), עורכי הדין רמי קוגן וליאור מזור, הגישו בצהריים (ד') עתירה לבית המשפט המחוזי בחיפה בבקשה למנותם כמפרקים זמניים של חברת קפיטל פרופיט.

בעל השליטה בקפיטל פרופיט הוא חיליק טפירו, המשמש גם בעלים של חברת ט.ב. מתקדמים בכספים. המפרקים מסבירים כי מחקירה ראשונית שקיימו עולה כי קפיטל פרופיט היא בעלת זכויות ונכסים השייכים לחברת ט.ב. מתקדמים בכספים. מקור הנכסים הוא כספי המשקיעים השונים.

"כספי המשקיעים בקרן אור הועברו לידי קפיטל פרופיט שלא במסגרת הסכם הלוואה", נכתב בבקשת הפירוק לקפיטל פרופיט. כלומר, טפירו העביר את הכסף מהקרן לקפיטל פרופיט. השופט ד"ר עדי זרנקין החליט להיענות לבקשה ומינה את עו"ד קוגן גם כמפרק של חברת קפיטל מרקט.

באמצע חודש אפריל עצרה רשות ניירות ערך את גיוסי הכספים שביצעו חיליק טפירו ושותפו עו"ד אמיר בירמן לחברת ט.ב. מתקדמים בכספים. השניים גייסו כסף עם הבטחות להשיא תשואה מובטחת של 8.5% לשנה או 23% לשנתיים.

טפירו אף צוטט בראיון ל-TheMarker בתחילת השנה אומר כי גייס לחברה כ-150 מיליון שקל. החברה (ט.ב. מתקדמים בכספים) אמורה היתה לעסוק בפרויקטים של נדל"ן ובעיקר בתמ"א 38. על מנת להקל עליהם את גיוסי הכספים הם העניקו לחברה את השם השיווקי "קרן אור".

השניים אף פתחו בקמפיין פרסומי נרחב תוך שהם נעזרים בכלכלן הראשי של קבוצת טפירו (חברת האם של קרן אור) שלמה מעוז. לפני כשבועיים פתחה רשות ניירות ערך בחקירה על אופן גיוס הכסף והורתה לחברה לעצור את הגיוס, אולם לא את פעילות החברה עצמה.

כתוצאה מעצירת גיוסי הכספים מצאה את עצמה הקרן בבעיה. המקור היחיד לתשלומי הריבית הנדיבים היה גיוסי כספים חדשים, שכן לא היתה כל פעילות עסקית אשר היתה יכולה להזרים כסף לממן את תשלומי הריבית. הפסקת זרימת הכספים הביאה לכך שהקרן הפכה למעשה להיות חדלת פירעון, ולא שילמה את תשלומי הריבית הנדרשים.

בעקבות כך, התארגנו חלק ממשקיעי הקרן וכן חלק מעובדי החברה והגישו לפני כשבוע בקשת לפירוקה. את הבקשה הגיש עו"ד רמי קוגן וכן עורכי הדין אוהד הראל, הדס ביטון ובת חן רחמים, ממשרדו של קוגן.

בבקשת הפירוק התברר כי טפירו לא גייס כ-150 מיליון שקל מכספי המשקיעים, אלה כ-80 מיליון שקל בלבד. מתוך סכום זה, על פי הצהרתו, הוחזרו כ-30 מיליון שקל לנושים השונים וכ-52 מיליון שקל הושקעו ברכישת שלוש החברות הקבלניות אופיצי, סגלוביץ ושחדה, וברכישת פרויקט נדל"ן בעפולה. בנוסף לזה כן הושקע בפרויקטים של תמ"א 38 בשכונת כרמליה בחיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker